Twój pierwszy biznes

2006.03.22 00:00
22 marca w Wojewódzkim Urzędzie Pracy rozpoczyną się warsztaty pod nazwą "Twój pierwszy biznes". Początek warsztatów- to godzina 9.30, są jeszcze wolne miejsca.

Podczas warsztatów będzie można dowiedzieć się,jak założyć własną firmę, jak napisać dobry biznes plan i gdzie szukać pomocy doradczej. Szkolenie skierowane jest do bezrobotnych, którzy chcą założyć własną działalność gospodarczą. Specjaliści będą im radzić jakie formalności prawne należy załatwić przy zakładaniu własnej firmy, gdzie szukać pomocy i jakie są możliwości uzyskania dofinansowania.

Tego typu szkolenia cieszą się dużą popularnością, a coraz więcej bezrobotnych chce założyć własną działalność. Najczęściej decydują się na założenie działalności handlowej, usługowej. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się również sprzedaż przez internet. Pomysłodawcy najlepszego biznesplanu mogą liczyć na dotację z Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Dotacja będzie bezzwrotna, w wysokości 12 tysięcy złotych.

W ubiegłym roku dofinansowanie dostało 171 osób i tylko jedna nie zdołała utrzymać się na rynku pracy przez rok, a własne firmy w naszym regionie założyło 560 bezrobotnych.

AC, BiałystokOnline

1032 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39