Tworzenie komiksów i wirtualna podróż po Syberii. Wakacyjna oferta Muzeum Pamięci Sybiru

2023.06.20 17:27
Muzealni edukatorzy nie przerywają swojej pracy w okresie wakacyjnym. Pojawiła się bowiem nowa oferta zajęć edukacyjnych organizowanych przez Muzeum Pamięci Sybiru. W tym roku duży nacisk postawiono na tematyczne warsztaty dla zorganizowanych grup.
Tworzenie komiksów i wirtualna podróż po Syberii. Wakacyjna oferta Muzeum Pamięci Sybiru
Fot: Muzeum Pamięci Sybiru

Muzeum Pamięci Sybiru już od jakiegoś czasu organizuje wydarzenia edukacyjne skierowane do ludzi w różnym wieku. Mają one na celu przekazanie wiedzy na temat Sybiru i losu polskich zesłańców w przystępny i kreatywny sposób. W zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez muzeum w roku szkolnym 2022/2023 wzięło udział ponad pięć tysięcy chętnych. Jest to duża liczba i w związku z tym organizatorzy zdecydowali się na rozszerzenie oferty także na okres wakacyjny.

Propozycją Muzeum Pamięci Sybiru na lato są warsztaty tematyczne dla zorganizowanych grup. Zakładają obejrzenie fragmentu wystawy, dobranej zgodnie z tematyką spotkania, a następnie warsztaty w sali edukacyjnej. Minimalna liczba uczestników w jednej grupie to 10 osób, z czego maksymalna to 30. Uczestnikami mogą być wszyscy chętni, włączając w to rodziny, czy grupy znajomych.

Zaplanowano także pięć warsztatów dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Ich nazwy to: "Eksponaty, pamiątki, skarby", "Ludy tajgi", "Syberia – kraina tajemnic", "Polscy odkrywcy Syberii" oraz "Poznałam go na wagarach latem 1939… – Historia alternatywna opowiedziana komiksem". Organizatorzy zaplanowali kreatywne zajęcia takie jak tworzenie biżuterii, pamiątkowych magnesów, rysowanie komiksów, podróż po Syberii za pomocą gogli rozszerzonej rzeczywistości, a także wiele innych.

Inauguracja wakacyjnych spotkań odbędzie się w sobotę (01.07) o godzinie 9:30. Zacznie się warsztatami z grafikiem, twórcą komiksów, Pawłem Piechnikiem. We współpracy z Muzeum Pamięci Sybiru wydaje on komiksy "Sybir. Moja historia. Na podstawie relacji Danuty Pietrzak". Sobotnie warsztaty będą związane z tematyką komiksową.

Na czas wakacji, Muzeum Pamięci Sybiru powraca także do niedzielnego zwiedzania z przewodnikiem, które rozpocznie się już 2 lipca. W oprowadzaniu będzie można wziąć udział w każdą wakacyjną niedzielę o godzinie 9:45.

Spotkania będą trwać około 60-80 minut. Koszt udziału to 10 zł. Będą się odbywać od wtorku do piątku w godzinach: 9:30, 11:00, 12:30 i 14:00 w Muzeum Pamięci Sybiru, przy ul. Węglowej 1.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1536 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39