Ty też możesz pomóc hospicjum dla dzieci

2009.11.27 00:00
Widowiskiem multimedialnym "Demiurgos" kończy się cykl wydarzeń artystycznych zorganizowanych przez "Modny Białystok Pomaga", lecz to nie koniec okazji do wsparcia Białostockiego Hospicjum. Fundacja "Pomóż im" szykuje liczne atrakcje na cały grudzień.

- Nasz cel został osiągnięty. Spotkaliśmy się z pozytywnym odbiorem, wiele osób dowiedziało się o hospicjum i prowadzącej go Fundacji "Pomóż im" - powiedział Piotr Mordas, twórca akcji "Modny Białystok Pomaga". Podczas pokazów mody Elwiry Horosz, wernisażu fotografii braci Sejwa, imprezy w Lofcie udało się zebrać do puszki datki od białostoczan. Dokładna kwota będzie znana po zakończeniu akcji, lecz wiadomo, że dotychczas na konto fundacji wpłynęło prawie 10 tysięcy złotych.
"Demiurgos" zakończy cykl imprez na rzecz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. W programie pokazy fryzur, najnowszych kolekcji mody m.in. Elwiry Horosz, Agaty Gołubowskiej, a także wyjątkowa muzyka Fryderyka Chopina.

3 grudnia kolejne niezwykłe wydarzenie w Auli Pałacu Branickich. Koncert "Jak mało, a tak wiele" przygotują pracownicy i studenci Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego. Na otwartej scenie impresaryjnej wystąpi m.in zespół teatralny osób niewidomych, Agnieszka Możejko z recitalem, zespół rockowy, koncert kolęd, jednym słowem same talenty - zachęcała Elżbieta Krajewska-Kułak, dziekan Uniwersytetu Medycznego. Bilet wstępu na koncert zostanie wymieniony na płytę z muzyką, którą wybrały ciężko chore, dorosłe osoby.

Ponadto w białostockich galeriach odbędą się kwesty na rzecz podopiecznych Fundacji "Pomóż Im". W dniach 5-6 grudnia w Galerii Alfa zbiórka pieniędzy będzie połączona z wystawą fotograficzną "Dziękuję, że mnie zauważyłeś" przedstawiającą małych pacjentów z Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku oraz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. 24 czarno-białe fotografie wykonali: Bartosz Jarosz, Marcin Onufryjuk i Łukasz Zimnoch. Wystawa będzie prezentowana do końca kwietnia w różnych kulturalnych miejscach Białegostoku. Natomiast 12 grudnia wolontariusze będą kwestować w Galerii Białej. Fundacja planuje również Mikołajki w Klinice Onkologii DSK.

21 grudnia pracownicy hospicjum, wolontariusze, osoby wspierające Fundację spotkają się na Opłatku, a przed świętam Fundacja rozda paczki żywieniowe rodzinom, które ma pod opieką. Białostockie Hospicjum można wspomóc także kupując produkty spożywcze oznaczone serduszkiem marki PSS"Społem", PMB, "Lech".

MAG

1052 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39