Tydzień Dziecka. Warsztaty artystyczne w Arsenale i zwiedzanie Piwnicy Lalek

2012.10.08 00:00
Tydzień Dziecka to inicjatywa, którą z okazji Roku Janusza Korczaka organizują wspólnie z Wydziałem Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku placówki kultury. Na najmłodszych mieszkańców miasta do 14 września czekają różne atrakcje kulturalne i artystyczne.
Tydzień Dziecka. Warsztaty artystyczne w Arsenale i zwiedzanie Piwnicy Lalek
Fot: materiały organizatora

We wtorek, 9 października dzieci w wieku 6-10 lat mogą wziąć udział w warsztatach artystycznych Galerii Arsenał. Ich celem jest zmotywowanie dzieci do twórczego myślenia, uruchomienia wyobraźni, podniesienie wiary we własne siły oraz osiągnięcie poczucia satysfakcji z pracy - pomysły uczestników będą wspierane i rozbudowywane pod opieką prowadzących, ostateczne decyzje będą jednak należały do dzieci. Sposób organizacji zajęć jest zainspirowany pomysłami Janusza Korczaka, który we współpracy z dziećmi tworzył szereg instytucji koordynowanych przez dzieci. Kolejną ofertą Arsenału są warsztaty malarskie "Tu czarować może każdy!", które poprowadzi Justyna Kolodko - Bietkał. Zajęcia poprzedzi czytanie fragmentu książki Janusza Korczaka "Kajtuś Czarodziej". Co więcej, dzieci będą miały również okazję same wymyślić historyjkę -opowiadanie i własnoręcznie ją zilustrować. Pomoże im w tym Katarzyna Kida. Na zajęcia obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Zgłoszenia należy wysyłać na adres: j.bietkal@galeria-arsenal.pl. Warunkiem uczestnictwa jest otrzymanie informacji zwrotnej

Równie atrakcyjnie spędzą dzieci wtorek w Białostockim Teatrze Lalek. Już od godz. 10 do ich dyspozycji będzie pełna lalek, kukiełek i strojów Piwnica Lalek. O godz. 12 rozpoczną się warsztaty plastyczne tworzenia lalki płaskiej, natomiast o godz. 14 odczytana zostanie sztuka dla dzieci. Po niej, znów będzie można zwiedzać zakamarki piwnicy BTL. Zapisy odbywają się drogą telefoniczną.

Sprawdź szczegółowy program w różnych placówkach: Tydzień Dziecka w Białymstoku

Magdalena Gorbacz
magda.g@bialystokonline.pl
1373 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39