Tydzień Dziecka. Zwiedzanie Pałacu Branickich, czytanie bajek i warsztaty

2019.10.10 07:33
To będzie już ósma edycja Tygodnia Dziecka w Białymstoku. Mogą wziąć w nim udział grupy szkolne i dzieci z rodzicami.
Tydzień Dziecka. Zwiedzanie Pałacu Branickich, czytanie bajek i warsztaty
Fot: BOK/CLZ

Tydzień Dziecka nawiązuje do przedwojennej białostockiej tradycji. Z bogatej oferty skorzystać mogą zarówno grupy szkolne, jak i dzieci z rodzicami.

W programie są m.in. warsztaty, spotkania, wycieczki i ciekawe zajęcia. W BOK/CLZ na warsztatach rodzinnych można będzie poznać białostocką dzielnicę Bojary. Placówka przygotowała też spotkanie z Dagmarą Widanow-Murawską - autorką książki dla dzieci "Czas żurawi". Po spotkaniu odbędą się warsztaty plastyczno-literackie inspirowane książką.

Kulisy Teatru Dramatycznego można będzie zwiedzić z Koziołkiem Matołkiem, który w trakcie poszukiwań Pacanowa przypadkiem trafia do Białegostoku. Z kolei Białostocki Teatr Lalek zaprasza na spotkania z aktorami i edukatorem po każdym spektaklu. W Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędą się warsztaty muzyczne "Drzwi do muzyki świata". Ciekawą ofertę ma też Książnica Podlaska - będą zajęcia literacko-plastyczne oraz czytanie bajek i baśni.

Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB organizuje zwiedzanie Pałacu Branickich - uczestnicy wycieczki zobaczą nie tylko Aulę, ale też pałacowe piwnice.

W projekcie biorą udział: Muzeum Podlaskie w Białymstoku, Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, Białostocki Ośrodek Kultury/Centrum im. Ludwika Zamenhofa, Białostocki Teatr Lalek, Galeria im. Sleńdzińskich, Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego, Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Muzeum Pamięci Sybiru, Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku i Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki w Białymstoku.

Tydzień Dziecka odbędzie się w dniach 13-20 października.

Program: Tydzień Dziecka w Białymstoku

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
904 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39