Ubodzy czekają na pomoc. W sklepach pojawią się wolontariusze

2018.03.08 09:50
Caritas Archidiecezji Białostockiej po raz kolejny włącza się w ogólnopolską zbiórkę żywności "Tak, Pomagam". To szansa, by zebrać jedzenie dla potrzebujących.
Ubodzy czekają na pomoc. W sklepach pojawią się wolontariusze
Fot: Caritas Polska

W piątek (9.03) i sobotę (10.03) Caritas już po raz 14. przyłącza się do znanej w kraju akcji "Tak, Pomagam". W związku z tym wolontariusze będą w sklepach zbierać artykuły spożywcze, które mają długi termin przydatności do spożycia. Żywność pozwoli ubogim rodzinom przygotować wielkanocne posiłki dla siebie i swoich bliskich.

Wolontariuszy można będzie spotkać w wybranych sklepach sieci PSS Społem, Biedronka i Lidl nie tylko w Białymstoku, ale też Choroszczy, Wasilkowie, Czarnej Białostockiej, Knyszynie, Mońkach, Sokółce i Krypnie.

Zbliża się Wielkanoc. Święta to szczególny czas, kiedy warto dzielić się tym co mamy i pomagać ubogim. Zebrana żywność trafi co Caritas Archidiecezji Białostockiej, a następnie do potrzebujących z naszego regionu. Obdarowane będą też osoby samotnie wychowujące dzieci, bezdomni i starsi będący w trudnej sytuacji finansowej. Ofiarowana im produkty spożywcze pozwolą chociaż w czasie świąt zapomnieć o codziennych problemach.

Akcja "Tak, pomagam" organizowana jest dwa razy w roku - przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą. Przed ostatnimi świętami w naszym regionie zebrano 16 ton żywności.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

996 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39