Ubrany w gumową maskę włamywał się do aut

2022.12.23 09:21
Funkcjonariusze stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali 47-letniego mężczyznę. Był on poszukiwany listem gończym do odbycia kary 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawiązku z przestępstwami samochodowymi jakich się dopuścił.
Ubrany w gumową maskę włamywał się do aut
Fot: Komenda Stołeczna Policji

Kilka dni temu policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku udali się do podwarszawskiej Zielonki, gdzie według posiadanej wiedzy w jednym z mieszkań w centrum miał się ukrywać mężczyzna mający związek z przestępczością samochodową. Był on poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy Lublin-Wschód zs. w Świdniku. Nie miał on jednak zamiaru spędzić najbliższych lat w więzieniu, dlatego postanowił się ukrywać.

- Funkcjonariusze działający na miejscu zabezpieczyli wszelkie możliwe drogi ucieczki. Gdy zapukali do drzwi mieszkania otworzył je sam poszukiwany. Mężczyzna został zatrzymany, a w jego mieszkaniu policjanci znaleźli urządzenie służące do wykrywania nadajników GPS i urządzenia elektroniczne wykorzystywane do kradzieży samochodów. Wszystkie przedmioty mogące mieć związek z przestępczą działalnością 47-latka zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy - informuje Komenda Stołecznej Policji.

Sprawdzony został też samochód, który na co dzień użytkował 47-latek. W osobowym bmw policjanci znaleźli gumową maskę przypominającą ludzką twarz oraz narzędzia służące do włamywania się do aut. Okazało się również, że bmw, o tym samym wyróżniku posłużyło do kradzieży innego pojazdu na terenie stolicy, dlatego samochód został zabezpieczony do dalszych czynności i odholowany na policyjny parking. Funkcjonariusze zabezpieczyli również inne przedmioty, w tym m.in. telefony komórkowe. Dzięki skutecznym działaniom policjantów, kolejny poszukiwany nie ucieknie od odpowiedzialności za swoje czyny.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1329 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39