Uciekał z migrantami, zakończył rajd na przydrożnym krzyżu

2022.02.08 11:37
W ostatnim czasie Straż Graniczna odnotowuje po kilka-kilkanaście prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.
Uciekał z migrantami, zakończył rajd na przydrożnym krzyżu
Fot: Straż Graniczna

Jak podaje Straż Graniczna, minionej nocy pod granicę Polski podchodziła grupa 30 cudzoziemców. 9 osób dziś nad ranem przekroczyło granicę - zostali zatrzymani. To 8 obywateli Egiptu i obywatel Syrii. Osoby te na Białoruś przyleciały z Rosji w lutym.

W poniedziałek na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się 12 osób: 8 obywateli Iraku i 3 obywateli Jemenu. Jemeńczyków przewoził obywatel Mołdawii. Mężczyzna podczas próby ucieczki uderzył w przydrożny krzyż. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

W tym roku zatrzymano 29 pomocników w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

Natomiast w niedzielę na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 5 cudzoziemców - osoby te zatrzymano. Na odcinku Placówki Straży Granicznej w Mielniku kilkuosobowe grupy podchodziły pod linię granicy, nie doszło jednak do jej przekroczenia. Już w poniedziałek po północy na odcinku ochranianym przez pograniczników z Czeremchy zatrzymano 8 obywateli Iraku.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1923 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39