"Uczciwa Polska". PSL ma rozwiązania dla każdego obywatela

2023.06.09 15:46
PSL chce rozwiązać najważniejsze problemy: problem demografii, dostępu do mieszkania, problem osób starszych i ich samotnego życia, problem osób ciężko pracujących i wyzyskiwanych przez państwo.
"Uczciwa Polska". PSL ma rozwiązania dla każdego obywatela
Fot: Malwina Witkowska

Polskie Stronnictwo Ludowe kontynuuje swoją trasę na terenie całego kraju. Spotkania z mieszkańcami odbyły się już w województwach łódzkim, świętokrzyskim i śląskim, a teraz nadszedł czas na województwo podlaskie. W ramach tych spotkań, ludowcy nie tylko punktują błędy rządu PiS, ale przede wszystkim przedstawiają swoje własne rozwiązania. Centralnym elementem tych propozycji jest projekt "Uczciwa Polska".

- Dzisiaj w Białymstoku zbieramy podpisy pod inicjatywą obywatelską. Zdecydowaliśmy się na taką inicjatywę, aby projekt nie trafił do sejmowej zamrażarki. Projekt jest bardzo potrzebny i oczekiwany przez wiele grup społecznych - powiedział podlaski poseł PSL Stefan Krajewski.

Prawie 100 tys. podpisów zostało już zebranych przez Polskie Stronnictwo Ludowe w ramach obywatelskiej inicjatywy "Uczciwa Polska". W województwie podlaskim, póki co zostało zebranych około 8 tys. podpisów. Zbiórka potrwa do końca przyszłego tygodnia, a później inicjatywa obywatelska trafi do Sejmu.

"Uczciwa Polska" to nie tylko pakiet trzech zaproponowanych przez ludowców projektów ustaw, ale cała filozofia państwa. "Uczciwa Polska" to wizja państwa, które szanuje przeszłość i historię, jednocześnie patrząc w przyszłość i dbając o dobrobyt każdego obywatela oraz zapewnienie bezpieczeństwa. W ramach tego programu zapewnione są trzy kluczowe aspekty: własne mieszkanie dla młodych, dziedziczenie emerytur oraz godna płaca za ciężką pracę.

Nasilenie trudności, z jakimi borykają się seniorzy, jest coraz bardziej widoczne. Wielu z nich żyje samotnie i musi zmagać się z różnymi problemami. Dlatego Polskie Stronnictwo Ludowe chce wesprzeć tę grupę społeczną poprzez wprowadzenie możliwości dziedziczenia emerytur przez współmałżonka. Dane mówią same za siebie - ponad półtora miliona emerytów dotyka skrajna bieda. Często są to osoby, które straciły swojego partnera i nagle znalazły się w trudnej sytuacji ekonomicznej, zmuszone do podjęcia dramatycznych wyborów: czy kupić lekarstwa czy opłacić rachunki za mieszkanie. Dlatego PSL proponuje, aby po śmierci współmałżonka osoba starsza mogła otrzymywać 50 procent jego emerytury. Taka pomoc miałaby na celu pomóc tym starszym osobom poradzić sobie z wysokimi kosztami życia.

Dodatkowo, PSL nie zapomina o potrzebie zapewnienia młodym ludziom dobrego startu w życie. Program "Własny Kąt" ma na celu pokonanie największej przeszkody, z jaką młode pary borykają się przy zakładaniu rodziny - braku własnego mieszkania. Propozycją PSL jest niskooprocentowany (1,5%) kredyt hipoteczny z gwarancją wkładu własnego w wysokości 100 tys. złotych. Taka inicjatywa mogłaby zapewnić młodym ludziom stabilną podstawę do rozpoczęcia życia rodzinnego.

"Uczciwa Polska" to również docenienie ciężko pracujących ludzi. W obliczu rosnących kosztów życia, wiele osób podejmuje drugą pracę, pracuje nadgodziny lub zakłada własny biznes po godzinach. Dlatego Polskie Stronnictwo Ludowe proponuje zwolnienie z podatków i składek dla osób prowadzących taką aktywność.

Całość programu "Uczciwa Polska" stawia na rozwój państwa, które troszczy się o dobrobyt swoich obywateli, zarówno tych młodych, starzejących się, jak i tych aktywnych zawodowo. PSL wierzy, że realizacja tych propozycji przyczyni się do budowy uczciwego i solidarnego społeczeństwa, w którym każdy obywatel ma szansę na godne życie.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1464 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39