Uczennice Społecznego Gimnazjum nr 8 krajowymi laureatkami konkursu promującego prezydencję

2011.06.16 00:00
Białostockie gimnazjalistki wiedzą jak promować polską prezydencję w Unii Europejskiej. Dowiodły tego zdobywając trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie.
Uczennice Społecznego Gimnazjum nr 8 krajowymi laureatkami konkursu promującego prezydencję
Fot: MASZ- MEDIA
Od lewej: J.Zakrzewska, K.Laskowska, J.Giedzicz, Z.Hościłowicz, A. Truszkowska, E. Kurian

W unijnym projekcie Społecznego Towarzystwa Oświatowego "Polska Prezydencja w Radzie UE w II połowie 2011" wzięło udział około 800 uczniów z 58 szkół z całej Polski, w tym Społeczne Gimnazjum nr. 8 przy ul. Fabrycznej w Białymstoku. Do krajowego etapu szkoła zgłosiła dwie grupy, z których każda zaprezentowała swój pomysł na promocję polskiej prezydencji. Wcześniej zwyciężyły one w szkolnych eliminacjach.

- Wybór wcale nie był łatwy, gdyż wszystkie pomysły były naprawdę ciekawe - mówiła bezpośrednio po szkolnych eliminacjach Justyna Zakrzewska, koordynatorka projektu w gimnazjum przy ul. Fabrycznej. - Jedna z grup przedstawiła ulotki oraz plakaty propagujące wiedzę o Unii, natomiast druga zaproponowała festyn promocyjny.

Wysoki poziom szkolnych eliminacji zaowocował w Warszawie. Pomysły białostockich gimnazjalistek dały Zespołowi Szkół STO przy ul. Fabrycznej trzecie miejsce wśród 14 finalistów konkursu.

17 czerwca uczennice i koordynatorki projektu wezmą udział w uroczystym wręczeniu nagród w Sejmie, a przy okazji zwiedzą gmach parlamentu.

Zobacz także: Pomysły białostockich gimnazjalistów na promocję prezydencji

MAG

922 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39