Uczniowie będą uczyli seniorów. Akcja "Profesor wnuczek" w Białymstoku

2014.05.24 00:00
Dwie białostockie szkoły włączyły się w ogólnopolską akcję edukacyjną "Profesor wnuczek". To bezpłatne zajęcia komputerowe dla seniorów, które poprowadzą uczniowie i nauczyciele z tych szkół.
Uczniowie będą uczyli seniorów. Akcja "Profesor wnuczek" w Białymstoku
Fot: freedigitalphotos.net

W pilotażowej akcji, zorganizowanej przez Społeczne Towarzystwo Oświatowe w Warszawie uczestniczy dziewięć szkół: z Białegostoku, Gdańska, Krakowa i Warszawy. W ramach zajęć seniorzy poznają nowe technologie od podstaw – dowiedzą się, jak bezpiecznie korzystać z komputera i możliwości, jakie daje Internet, jak obsługiwać pocztę elektroniczną, pisać teksty czy przeglądać zdjęcia.

– Celem akcji jest przeciwdziałanie cyfrowemu wykluczeniu tej części polskiego społeczeństwa - mówi Anna Okońska-Walkowicz, prezes Społecznego Towarzystwa Oświatowego. - Chcemy przede wszystkim oswoić seniorów z komputerami, pokazać ich obsługę od podstaw. Wspólnie z uczniami przekażemy im wiele praktycznych umiejętności, które pomogą uczestnikom wykorzystywać możliwości, jakie dają nowe technologie.

Zajęcia komputerowe będą prowadzone w dwóch białostockich szkołach – w Zespole Szkół Społecznych STO przy ul. Fabrycznej 10 i w ZSS nr 2 STO przy ul. Narewskiej 13. W ramach akcji odbędą się cztery dwugodzinne spotkania. Poprowadzą je nauczyciele informatyki, wspomagani przez uczniów.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1057 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39