Uczniowie odpoczywali, ale w szkołach i tak było głośno. Trwały w nich remonty

2018.08.30 09:21
Podczas tegorocznych wakacji w ponad 60 placówkach oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych odbywają się remonty m.in. łazienek, kuchni, korytarzy, podłóg czy instalacji. Koszt tych prac remontowych to blisko 3 mln zł.
Uczniowie odpoczywali, ale w szkołach i tak było głośno. Trwały w nich remonty
Fot: UM Białystok

Wakacje to czas, w którym, w związku z tym, że szkoły opustoszały, można przeprowadzić remonty.

W Białymstoku, tegoroczne remonty objęły 29 przedszkoli samorządowych, 25 szkół podstawowych, 6 ponadpodstawowych i 3 placówki opiekuńczo-wychowawcze. Prace, które się tam odbywają to m.in. wymiana podłóg, oświetlenia, wyposażenia łazienek, instalacji elektrycznych, drzwi wewnętrznych, malowanie ścian, instalowanie balustrad, modernizacja placu zabaw. Prawie wszystkie remonty zakończą się jeszcze przed początkiem roku szkolnego. Teraz trwają ostatnie kosmetyczne prace.

Na przykład w Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Wiatrakowej jest już gotowa nowa posadzka na sali gimnastycznej, wyremontowano też korytarz oraz wymieniono instalację elektryczną. W przedszkolu nr 42 przy ul. Ciepłej trwają ostatnie montaże w nowych łazienkach dla najmłodszych, a w Szkole Podstawowej nr 19 przy ul. Mieszka I na uczniów czekają odmalowane klasy z nowymi podłogami.  

– Wakacje są najlepszym czasem na przeprowadzanie remontów w białostockich szkołach i przedszkolach. Dzięki tym pracom uczniowie i nauczyciele będą mieli lepsze warunki do nauki i pracy – podkreśla zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

W tym roku na przeprowadzenie prac remontowych w placówkach oświatowych miasto przeznaczyło ok. 3 mln zł, w tym: w szkołach podstawowych – ponad 1,7 mln zł, w szkołach ponadpodstawowych – 764 tys. zł, w przedszkolach samorządowych – 430 tys. zł, a w pozostałych placówkach – ponad 23 tys. zł.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl
673 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39