Uczniowie szkół gimnazjalnych po dwóch dniach egzaminów

2011.04.13 00:00
Wczoraj egzamin z przedmiotów humanistycznych, dziś z matematyczno - przyrodniczych. 13, 5 tysiąca podlaskich gimnazjalistów przystąpiło do tegorocznej "małej matury".
 Uczniowie szkół gimnazjalnych po dwóch dniach egzaminów
Fot: sxc.hu

Egzamin został podzielony na trzy dni, a każdy z nich sprawdza umiejętności z innych przedmiotów. W poniedziałek, 11 kwietnia punktualnie o godz. 9 uczniowie przystąpili do testu z wiedzy humanistycznej. Jego głównym tematem był patriotyzm, a test zdominowały pytania z historii. Do napisania było również podanie do dyrektora szkoły z prośba o wsparcie finansowe przy tworzeniu szkolnego muzeum regionalnego, a także rozprawka na temat "Patriotą można być zarówno w czasie wojny, jak i w czasach pokoju".

Zdaniem uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 4 z oddziałami integracyjnymi, pierwszy dzień i test z wiedzy humanistycznej był znacznie trudniejszy i bardziej stresujący niż test z wiedzy matematyczno-przyrodniczej. W tym drugim dominowały zadania z biologii i chemii, a matematyczne obliczenia nie sprawiały trudności.

Trzeciego dnia egzaminów uczniowie będą sprawdzeni z wiedzy na temat języków obcych - głównie z angielskiego. W przeciwieństwie do egzaminów pierwszego i drugiego dnia, które trwały 120 minut, na rozwiązanie testu językowego przeznaczono 90 minut.

Do egzaminu gimnazjalnego przystąpić musi każdy uczeń, a jego wyniki w głównej mierze zadecydują, czy uczeń dostanie się do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej. Za każdą z części można maksymalnie uzyskać 50 punktów. Na wyniki egzaminu gimnazjalnego trzeba poczekać do 15 czerwca.

MAG

1224 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39