Uczniowie z Białegostoku będą się uczyć fachu w Bułgarii

2014.03.19 00:00
Kilkunastu uczniów z ZSTiO w Białymstoku w kwietniu wyjedzie do Bułgarii, aby uczyć się zawodu. Wszystko za sprawą udziału placówki w unijnym programie "Job Skills".
Uczniowie z Białegostoku będą się uczyć fachu w Bułgarii
Fot: materiały prasowe

Uczenie się przez całe życie Leonardo da Vinci "Job Skills" jest to projekt partnerski, w którym uczestniczy Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku. Przedsięwzięcie rozpoczęło się w sierpniu 2013 r i potrwa do lipca 2015 r. Partnerami projektu są m.in. placówki oświatowe z Turcji, Bułgarii, Włoch, Francji oraz Hiszpanii.

Głównym celem współpracy szkół jest wymiana doświadczeń oraz porównanie umiejętności i kompetencji, które powinny posiadać osoby praktykujące w zawodach opierających się na umiejętnościach pracy manualnej, a także zwiększenie szans na zatrudnienie oraz uczestnictwo w europejskim rynku pracy. Grupą docelową przedsięwzięcia są uczniowie i studenci kształcący się w kierunkach zawodowych.

Pierwsze spotkanie rozpoczynające projekt "Job Skills" miało miejsce w Turcji, wówczas wszyscy partnerzy przedstawili prezentacje na temat organizacji i instytucji, które reprezentują. W kwietniu natomiast grupa 16 białostockich uczniów wyjedzie do Bułgarii, aby wspólnie z przedstawicielami innych krajów poszerzyć swoją wiedzę z przygotowania zawodowego.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1187 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39