Udany start studentów PB na Węgrzech. Teraz wyjadą na włoski tor

2014.08.26 00:00
Studenci Politechniki Białostockiej z ekipy Cerber MotorSport zajęli 24. miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów Formula Student Hungary 2014.
Fot: MC

Występ na torze Győr-Gönyü Harbour na Węgrzech był już ich trzecim startem w tym roku. Wcześniej z bolidem CMS-02 w Wielkiej Brytanii zajęli 76. pozycję, natomiast zawody w Czechach ukończyli z 15. miejscem.

W ocenie koordynatora projektu Mariusza Mejłuna udział w węgierskich zawodach Formula Student należał do udanych:
- Organizatorzy gratulowali nam tego, że już w drugim roku naszych startów w zawodach udało się pomyślnie ukończyć wszystkie konkurencje.

- Jesteśmy szczególnie dumni z wyników uzyskanych w Endurance, który jest dużym wysiłkiem dla maszyny i kierowcy - dodaje Rafał Popławski z Cerber MotorSport.
W Endurance (przejazd 22 km ze zmianą kierowcy w połowie konkurencji) drużyna Politechniki Białostockiej zajęła 19. miejsce.

W zawodach Formula Student Hungary 2014 wzięło udział 38 ekip studenckich z całego świata. Druga polska drużyna, whiteEagleRacing z Politechniki Warszawskiej, zajęła 35. miejsce.

Jutro (27.08), bezpośrednio z Węgier, białostocka drużyna wyruszy do Włoch, gdzie w dniach 29 sierpnia – 1 września będzie rywalizować w zawodach Formula Sae Italy 2014 na Autodromo Riccardo Paletti – Varano de’ Melegari w okolicach Parmy.

Przypomnijmy, że budowa bolidu CMS-02 zajęła białostockim studentom 10 miesięcy. Pracowało nad nim w sumie 35 osób. Nie jest to pierwszy pojazd skonstruowany przez żaków z Politechniki. Ich bolid w ubiegłym roku brał udział w zawodach Formula Student Germany 2013. Team Cerber MotorSport zajął 58. miejsce wśród bolidów studentów z całego świata i otrzymał nagrodę FSG Sportsmanship Award – za sportową postawę.