Ukarać władze?

2005.04.01 00:00
Gdyby od mieszkańców miasta zależał los władz miejskich niechybnie spotkałaby ich surowa kara. Za co? Za stan dróg w Białymstoku.

Jeszcze nigdy wyniki naszej sondy nie były tak jednoznaczne. Ostatnia była zainspirowana fatalnym stanem miejskich dróg. Zapytaliśmy mieszkańców Białegostoku: czy uważają, że władze miasta powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności za stan białostockich dróg? Tak wiemy. Było to pytanie z rodzaju retorycznych. Jednak wyniki, nie tyle potwierdziły to, co już wiemy o naszych drogach, ale pokazały skalę złości i zniechęcenia mieszkańców za ten stan. Aż 96% uczestników sondy (przy 700 głosujących) opowiedziało się za pociągnięciem władz miejskich do odpowiedzialności za stan dróg w mieście.

Taka zgodność w ocenach potwierdza, że pewne sprawy postrzegamy podobnie, bez względu na wiek, płeć czy zamożność. Urzędnicy w Magistracie powinni pamiętać, że są zatrudniani przez mieszkańców swojego miasta. Nasza sonda pokazuje, że "pracodawca" jest bardzo niezadowolony ze swych pracowników.
Cieszymy się, że wybudowano tunel, ale nie chcemy już, aby od niego zaczynało się każde wystąpienie Prezydenta Miasta zapytanego o inwestycje drogowe. Mieszkańcy Białegostoku oczekują szybkiej poprawy sytuacji. Panowie decydenci - do pracy!

Dla porządku podajemy: 3% było przeciwnych pociąganiu władz do odpowiedzialności, 1% nie miał zdania w tej sprawie.

BiałystokOnline

1867 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39