Ukradł pieniądze, telefon i samochód. Włamywacz zatrzymany

2013.11.18 00:00
Augustowscy policjanci przy współpracy z suwalskimi mundurowymi zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do jednego z domów w Augustowie. 19-latek dodatkowo usłyszał zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu.
Ukradł pieniądze, telefon i samochód. Włamywacz zatrzymany
Fot: KWP Białystok

W piątek (15.11) augustowscy policjanci otrzymali informację o kradzieży z włamaniem do jednego z domów w mieście. Z domu zginęło ponad 7 tys. zł, telefon komórkowy oraz zaparkowany na posesji samochód opel astra wraz z dokumentami i kluczykami. Policjanci ustalili, że sprawca może poruszać się autem w kierunku Suwałk. Do działań włączyli się suwalscy mundurowi, którzy poddali kontroli wskazany pojazd na rogatkach miasta. Wewnątrz auta znajdowało się trzech augustowian i jeden mieszkaniec gm. Bargłów Kościelny w wieku od 17 do 19 lat.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nich ponad 2 tys. zł oraz skradziony telefon komórkowy. Dodatkowo przy jednym z pasażerów mundurowi znaleźli foliowe torebki ze środkami odurzającymi. Cała czwórka trafiła do policyjnej izby zatrzymań. W sobotę (16.11) trzech z zatrzymanych zostało przesłuchanych w charakterze świadka, natomiast 19-letni mieszkaniec Augustowa usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do domu oraz krótkotrwałego użycia pojazdu. Młody mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów i wniósł o dobrowolne poddanie się karze. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1399 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39