Ukradł z magazynu 800 jajek. Większość stłukł próbując je wynieść

2023.03.20 14:05
Policjanci zatrzymali 20-latka podejrzanego o kradzież i kradzież z włamaniem. Mężczyzna jednej nocy włamał się na dwie posesje, z których ukradł 800 sztuk jajek, niewielką ilość gotówki, elektronarzędzia oraz rower.
Ukradł z magazynu 800 jajek. Większość stłukł próbując je wynieść
Fot: KPP Siemiatycze

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach otrzymali informację, że na jednej z posesji w mieście znajdują się przedmioty mogące pochodzić z kradzieży. Kiedy śledczy pojechali we wskazane miejsce, znaleźli tam między innymi elektronarzędzia, piłę spalinową, rower oraz kilkadziesiąt jajek.

- Jeszcze tego samego dnia, mundurowi ustalili tożsamość i zatrzymali 20-latka, podejrzanego o kradzież tych przedmiotów. Okazało się, że mężczyzna minionej nocy wszedł na jedną z posesji w mieście, skąd zabrał między innymi elektronarzędzia, piłę spalinową i rower - poinformowali siemiatyccy mundurowi.

Następnie, na tej samej ulicy 20-latek włamał się do jednego z magazynów, skąd ukradł latarkę, niewielką ilość gotówki oraz 800 jajek. Na jego nieszczęście, większą część stłukł próbując je wynieść.

- Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę 3 tys. złotych. Zatrzymany 20-latek usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu na okres 3 miesięcy - przekazali policjanci.

Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

891 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39