Ukradł z samochodu psa wartego 2 tys. zł

2022.04.06 14:11
Schował psa pod kurtkę i odjechał. Policjanci z grajewskiej komendy zatrzymali 55-latka, który ukradł psa rasy shih tzu o wartości 2 tys. zł.
Ukradł z samochodu psa wartego 2 tys. zł
Skradziony pies rasy shih tzu

We wtorek (5.04) dyżurny policji został poinformowany o kradzieży psa na jednym z parkingów w Grajewie. 57-latek pozostawił dwa psy rasy shih tzu w swoim samochodzie, a następnie poszedł na zakupy.

- Właściciel zwierząt nie zamknął jednak auta. Gdy wrócił, to zauważył, że brakuje jednego z nich. Natychmiast poinformował policję o kradzieży. Kamery monitoringu sklepowego zarejestrowały całe zdarzenie. Na nagraniu widać, jak z renault mężczyzna wyjmuje pieska i chowa pod kurtkę. Następnie wsiada do zaparkowanego nieopodal audi i odjeżdża - relacjonują funkcjonariusze z KPP Grajewo.

Policjanci szybko ustalili tożsamość i miejsce zamieszkania właściciela audi.

- Okazał się nim 55-letni mieszkaniec powiatu grajewskiego, który po kradzieży wrócił do swojego domu. Tam czekali już na niego grajewscy policjanci, którzy odzyskali skradzionego psa - dodaje policja.

55-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut kradzieży. Teraz grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

773 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39