Ukradli samochód. Policja zatrzymała ich bo mieli "gumę"

2009.12.13 00:00
Po krótkim pościgu białostoccy policjanci, zatrzymali samochód, który jechał z przebitą oponą. Okazało się, że auto jest kradzione, a kierowcy są nietrzeźwi.

Podczas nocnego patrolu na ul. Mickiewicza policjanci zauważyli toyotę, w której jednym z kół nie było powietrza. Mundurowi postanowili skontrolować jej kierowcę. Ten jednak nie reagował na polecenia nakazujące zatrzymanie i zaczął uciekać. Gdy chciał skręcić rozpędzonym autem, usterka koła spowodowała, że stracił panowanie nad kierownicą i rozbił się na sygnalizatorze.

Jak podaje podlaska policja, nie swoim autem jechało dwóch białostoczan w wieku 18 i 27 lat. W stacyjce nie było kluczyków, a mężczyźni nie mieli dokumentów samochodu i nie potrafili wytłumaczyć czyją jest własnością oraz skąd go mają. Mundurowi ustalili, że toyota zginęła z ul. Narewskiej. Ponadto okazało się, że obaj amatorzy cudzej własności byli pijani. Badanie alkomatem wykazało u nich po 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzn aresztowano, a wkrótce staną przed sądem.

E.S.

1217 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39