Białystok Online

Sport

UKS Kaliber zorganizował międzynarodowy turniej strzelecki

2011.10.19 00:00
UKS Kaliber zorganizował międzynarodowy turniej strzelecki
Fot: sxc.hu

W dniach 13-15 października 2011 roku Uczniowski Klub Sportowy "Kaliber" realizował projekt "Zawody strzeleckie drogą do międzynarodowej współpracy młodzieży".

Do Białegostoku przyjechała młodzież z Dobele i Rygi na Łotwie, z Alytusa na Litwie oraz z Grodna na Białorusi. Wspólnie z zawodnikami z Białegostoku oraz klubu Legii Warszawa rywalizowali w zawodach strzeleckich. Rozegranych zostało 10 kategorii w konkurencjach pistoletowych i karabinowych. Łącznie wystartowało ponad 170 zawodników.

Wysokie wyniki osiągane przez zawodników z poszczególnych klubów sprawiały, że bardzo trudno było dostać się do finału zawodów. W rozegranym na zakończenie zawodów superfinale zwyciężyła Katarzyna Bielkiewicz, drugie miejsce zajęła Żaneta Iwaszuk (obie to reprezentantki Kalibra). Trzecie miejsce przypadło w udziale Tomasowi Simokaitis z Litwy.

Projekt realizowany był w ramach programu Fundusz Wsparcia Inicjatyw Lokalnych, Międzyregionalnych i Transgranicznych w Euroregionie Niemen przy wsparciu finansowym udzielonym przez Norwegię ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Mechanizmu Finansowego EOG oraz budżetu Państwa.

C.M.

C.M.

24@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas