Ul. Berlinga. Pijany 19-latek potrącił na przejściu pieszego

2013.12.27 00:00
Białostoccy policjanci zatrzymali 19-latka, który kierując autem pod wpływem alkoholu na przejściu potrącił pieszego. Mężczyzna nie udzielił pomocy poszkodowanemu i odjechał samochodem z miejsca zdarzenia.
Ul. Berlinga. Pijany 19-latek potrącił na przejściu pieszego
Fot: ŁW

W świąteczny czwartek (26.12) wieczorem 19-letni mieszkaniec Białegostoku, kierujący mitsubishi carisma jadąc ul. Berlinga w kierunku ul. Antoniuk Fabryczny na skrzyżowaniu z ul. Palmową na przejściu potrącił 29-letniego mężczyznę. W wyniku zdarzenia pieszy doznał otwartego złamania nogi oraz obrażeń głowy. W tym stanie został przewieziony do szpitala. Kierujący mitsubishi nie udzielił jednak pomocy pokrzywdzonemu i odjechał z miejsca zdarzenia.

Białostoccy mundurowi szybko ustalili właściciela pojazdu i zatrzymali kierowcę. Okazało się, że był nim pijany 19-latek. Badanie alkomatem wykazało, iż miał prawie 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Jednocześnie policjanci podsumowują, że tegoroczne święta były wyjątkowo spokojne.

- Na drogach wojewódzkich doszło do 6 wypadków, w których rannych zostało 7 osób. Nikt nie zginął - informuje podisnp. Andrzej Baranowski, rzecznik podlaskiej policji.

Funkcjonariusze zatrzymali też 26 pijanych kierowców.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1475 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39