Ul. Depowa do przebudowy. Miasto ogłasza pierwszy przetarg

2018.01.18 16:34
Do końca tego roku zostanie dokonana przebudowa ul. Depowej w Białymstoku. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie koncepcji i dokumentacji projektowej budowy.
Ul. Depowa do przebudowy. Miasto ogłasza pierwszy przetarg
Fot: Marcin Jakowiak/UM Białystok

Ul. Depowa będzie miała nową jezdnię, zjazdy i chodniki. Zostanie tam wybudowana ścieżka rowerowa, a po przeciwnej stronie ogródków działkowych – miejsca parkingowe. Powstaną wyniesione skrzyżowania dostosowane do przejazdu autobusów komunikacji miejskiej. Na ulicy pojawią się nowe latarnie. Przebudowane zostaną również istniejące tam dwa sięgacze.

– To kolejna w naszym mieście ulica osiedlowa, która doczeka się przebudowy – mówi zastępca prezydenta Adam Poliński. – Inwestycja ta jest szczególnie istotna, bo Depowa łączy dwie duże ulice – Składową i Kopernika.

Pierwszym etapem inwestycji będzie opracowanie koncepcji i dokumentacji projektowej budowy. Oferty do przetargu można składać do 24 stycznia w Zarządzie Dróg Miejskich przy ul. Składowej 11. Wykonawca będzie zobowiązany także do pełnienia nadzoru nad realizacją inwestycji. Termin zakończenia przebudowy planowany jest na koniec 2018 r.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1256 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39