Ulica Lipowa i część wiaduktu będą znowu zamknięte

2012.03.06 00:00
Po zimowej przerwie drogowcy wracają na ulicę Lipową i wiadukt Dąbrowskiego. Od początku przyszłego tygodnia ich fragmenty będą ponownie zamknięte dla ruchu.
Ulica Lipowa i część wiaduktu będą znowu zamknięte
Fot: ESD
Roboty drogowe na ul. Lipowej przerwano wraz z początkiem zimy

W związku z budową nowej nawierzchni ulicy Lipowej, od przyszłego poniedziałku (12.03) od godz. 8.00, zostaną wyłączone z ruchu jej fragmenty: od placu Niepodległości do ul. Przejazd i od ul. Częstochowskiej do ul. Waryńskiego. Na tym odcinku będzie możliwy wjazd tylko dla mieszkańców oraz służb komunalnych.

Planuje się, że utrudnienia zakończą się w okolicach 20 maja.

Remont Lipowej ma zakończyć się w tym roku. Docelowo ulica będzie miała standardy zbliżone do tych na Rynku Kościuszki. Nowa nawierzchnia drogi (zwężona do 7 metrów) będzie ułożona z kostki, na chodnikach zostaną położone płyty, wzdłuż całej Lipowej będzie poprowadzona ścieżka o dostosowanej do potrzeb rowerzystów nawierzchni. Ponadto przy cerkwi św. Mikołaja, kinie Pokój i księgarni technicznej powstaną skwery.

Także od przyszłego poniedziałku (12.03) od godz. 17.00, w związku z przebudową węzła Jana Henryka Dąbrowskiego, zostanie wyłączona z ruchu łącznica z ul. Poleskiej w ul. Dąbrowskiego. Utrudnienia potrwają do końca maja.

E.S.

664 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39