Ulica Piastowska będzie budowana bez przeszkód

2011.10.28 00:00
Budowie przedłużenia ul. Piastowskiej nic nie grozi. Oprotestowana przez grupę mieszkańców inwestycja będzie realizowana według planów - Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska uznała, że zasadne było nadanie tzw. decyzji środowiskowej rygoru natychmiastowej wykonalności.
Ulica Piastowska będzie budowana bez przeszkód
Fot: M.Gorbacz

- Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska utrzymała rygor natychmiastowej wykonalności decyzji - nie ukrywa zadowolenia prezydent miasta, Tadeusz Truskolaski. - To znaczy, że możemy kontynuować budowę - dodaje.
A mowa o przedłużeniu ulicy Piastowskiej. Inwestycja, która w tej chwili jest realizowana na w większości dziewiczych terenach - łąkach na Pieczurkach i stosunkowo wąskim pasie pomiędzy osiedlami Jaroszówka i Wysockiego - była zagrożona. Sprzeciwiali się jej mieszkańcy ul. Skrzatów na Jaroszówce, którzy chcieli, by droga przebiegała dalej od ich domów. Usytuowanie nowej ulicy w realizowanym wariancie według nich było niezgodne z prawem i dużo droższe niż gdyby biegła dalej od ich posesji.

Argumenty mieszkańców uznał za zasadne rozpatrujący sprawę Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, ale wojewoda podlaski nie cofnął pozwolenia na budowę. Teraz rygor natychmiastowej wykonalności decyzji podtrzymała Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

Budowa nowej drogi, która połączy ul. Piastowską, przez. ul. 42. Pułku Piechoty, z ul. Wysockiego ma zakończyć się w przyszłym roku.

Według informacji Janusza Ostrowskiego, szefa Zarządu Dróg i Inwestycji Miejskich, inwestycja będzie oddawana do użytku mieszkańców etapami. Najszybciej ma być gotowy odcinek pomiędzy ul. Raginisa a Wysockiego, który właśnie wzbudzał największe kontrowersje grupy białostoczan.

E.S.

Polecamy
Bialcan s.c.
Bialcan s.c.ul. Dojlidy Fabryczne 23
15-554 Białystok
www.bialcan.pl

Więcej informacji
1172 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39