Ulica Piotrkowska w Łodzi zwycięzcą plebiscytu na polską wizytówkę w Street View. Białystok w pierwszej trójce

2011.07.27 00:00
Ulica Piotrkowska w Łodzi zwyciężyła w plebiscycie "Patrzcie, Polska! Wybieramy naszą wizytówkę na Street View" i jej zdjęcia jako pierwsze zostaną opublikowane w Mapach Google. W pierwszej trójce znalazły się również Pałac Branickich i Rynek Kościuszki w Białymstoku oraz Stary Rynek w Poznaniu. W głosowaniu udział wzięło ponad 115 tys. internautów z całej Polski.
Ulica Piotrkowska w Łodzi zwycięzcą plebiscytu na polską wizytówkę w Street View. Białystok w pierwszej trójce
Fot: bialystok.pl

W najbliższych tygodniach ekipa Street View odwiedzi zwycięskie miejsce. Zdjęcia ulicy Piotrkowskiej jako pierwsze z Polski zostaną umieszczone na Mapach Google w ramach usługi Street View i będą dostępne dla internautów z całego świata, ulica Piotrkowska trafi także do galerii polskich skarbów.
Łódzka ulica Piotrkowska została wybrana spośród 15 finalistów.

- Cieszy nas tak duże zainteresowanie plebiscytem i dlatego postaramy się uhonorować zwycięskie miasto, a także dołożymy starań, by Street View mogło zawitać także do pozostałych finalistów - mówi Piotr Zalewski, zajmujący się komunikacją z mediami w firmie Google.
 
Niezależnie od plebiscytu, od połowy czerwca br. samochody Street View robią zdjęcia w obrębie 5 polskich miast - w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu oraz Krakowie. Akcja potrwa do końca lata, a funkcja Street View w Mapach Google ma być dostępna przed rozpoczęciem turnieju w 2012 r.
 
Street View jest funkcją Map Google, która pozwala użytkownikom wirtualnie podróżować po świecie, oglądając miejsca na zdjęciach panoramicznych z perspektywy przechodnia. W ramach Street View można oglądać ujęcia wykonane na wszystkich 7 kontynentach, w 27 krajach. Dodatkowo użytkownik może sprawdzić atrakcje turystyczne w interesującym go miejscu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.google.pl/streetview.

andy

1528 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39