Ulicami miasta przejechali motocykliści. Zachęcali oni do oddawania krwi [ZDJĘCIA]

2022.09.18 09:23
Za nami kolejna odsłona akcji zatytułowanej Motoserce. Tym razem motocyklowa impreza odbyła się na parkingu Politechniki Białostockiej, ale dziesiątki jednośladów dało się ujrzeć również w innych rejonach miasta.
Ulicami miasta przejechali motocykliści. Zachęcali oni do oddawania krwi [ZDJĘCIA]
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Rok 2020 stał pod znakiem pandemii koronawirusa, dlatego akcja nosząca nazwę Motoserce nie doszła wtedy do skutku. Kilkanaście miesięcy później przeprowadzenie imprezy w tradycyjnej formie nadal było niemożliwe, ale w tym roku passa braku motocyklowego wydarzenia, którego głównym celem jest zbiórka krwi, nareszcie dobiegła końca. W sobotę (17.09) ulicami Białegostoku znów przejechała efektowna parada jednośladów, a ponadto organizatorzy eventu zadbali też o inne atrakcje.

Kolumna motocyklistów po południu pojawiła się m.in. na ul.: Świerkowej, Wiejskiej, Kaczorowskiego, Legionowej, Sienkiewicza, Piłsudskiego, Mickiewicza, Ojca Pio i Zwierzynieckiej, ale cała impreza wystartowała zdecydowanie wcześniej. Oddawanie krwi, której po sezonie letnim zawsze brakuje, możliwe było na kampusie Politechniki Białostockiej już od godz. 9.00.

Centrum wydarzenia stanowił parking przy Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku. Ulokowano tam ogromną scenę, na której muzyczne popisy prezentowały m.in. takie grupy jak: Bies, The Moralizacja czy Amper Bande. Na terenie PB można było również obejrzeć wystawę starych aut i motocykli, a chętni śmiałkowie otrzymali ponadto możliwość spróbowania swoich sił w ujeżdżaniu mechanicznego byka. Nie zabrakło też oczywiście konkursów oraz zabaw skierowanych do dzieci. Na najmłodszych czekały dmuchańce i trampoliny, a starsi uczestnicy eventu z pewnością docenią fakt, że prowadzone były szkolenia z zakresu pierwszej pomocy.

Należy pamiętać, że na sobotniej imprezie dobroczynne działania motocyklistów z regionu się nie kończą. Fani jednośladów systematycznie organizują też inne ważne akcje. Jedna z najbardziej znanych realizowana jest w pod koniec roku w okresie świątecznym i nosi nazwę MotoMikołaje.

Patronem medialnym wydarzenia był BiałystokOnline.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1188 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39