Uliczka, plac i pochylnia. Miejskie inwestycje w małą infrastrukturę

2019.06.03 17:30
Miasto przymierza się do kilku mniejszych inwestycji infrastrukturalnych. Na razie ogłosiło przetarg na wykonanie ich dokumentacji.
Uliczka, plac i pochylnia. Miejskie inwestycje w małą infrastrukturę
Fot: pixabay.com

Infrastruktura to nie tylko ogromne, wielopasmowe drogi warte kilkaset milionów. To też pomniejsze zadania, których wykonanie zapewnia większy komfort życia mieszkańców. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej trzech pomniejszych zadań.

Pierwszą z nich jest wykonanie ciągu pieszo jezdnego, który połączy ul. Świętokrzyską z ul. Narewską. To dwie drogi, które idą ze sobą niemal równolegle na całej długości, jednak właściwie nie ma między nimi bezpośredniego połączenia. Powyższe przedsięwzięcie ma to zmienić, jednak miasto nie zamierza tam budować pełnoprawnej drogi, a raczej wewnątrzosiedlową uliczkę, która będzie dogodnym skrótem.

Drugie zadanie z kolei dotyczy stworzenia placu parkingowe na Wygodzie. Dokładnie w okolicach skrzyżowania ulic Kluka i Nowakowskiego, w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 51. Biorąc pod uwagę, że ta placówka przechodzi duża rozbudowę, może być to ułatwienie dla osób, które odwożą lub przyjeżdżają po swoje dzieci do placówki.

Trzecie zadanie znów dotyczy osiedla Antoniuk, a dokładnie okolic Parku Antoniuk. Chodzi o zaprojektowanie pochylni przy schodach, koło Klubu Rozrywki "Krąg", a także barier ochronnych przy jezdni. Jest to realizacja projektu z ostatniego budżetu obywatelskiego - "Park Antoniuk - bezpieczny i wygodny", na który zagłosowało ponad 1600 osób.

Wartość zamówienia, jeśli chodzi o wykonanie dokumentacji, to ok. 67 tys. zł. Mają one być gotowe na początek grudnia tego roku, więc trzeba się spodziewać, że powstaną dopiero w następnym roku.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

788 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39