Uniwersytet Medyczny podał kolejne listy osób przyjętych

2014.07.17 00:00
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku ogłosił kolejne listy osób przyjętych na studia dzienne. Na 11 kierunków, m.in. analitykę medyczną, fizjoterapię czy położnictwo zarejestrowało się w sumie aż 5,8 tys kandydatów.
Uniwersytet Medyczny podał kolejne listy osób przyjętych
Fot: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
Katarzyna Klimowicz

Tradycyjnie na białostockim medyku najbardziej obleganym kierunkiem jest lekarsko-dentystyczny - na jedno miejsce przypada tutaj aż 30 chętnych, zaś najwięcej maturzystów, bo aż ponad 4,1 tys., zarejestrowało się na kierunek lekarski. Na farmację z kolei zapisało się 842 kandydatów. O tym, czy kandydaci dostali się na te kierunki, dowiedzieli się już w zeszłym tygodniu.

Z kolei na pozostałych 11 kierunków studiów listy przyjętych zostały ogłoszone później. Jak informuje Hanna Sarosiek z biura ds. promocji UMB, zarejestrowało się na nie aż 5,8 tys kandydatów.
- Najbardziej oblegane są techniki dentystyczne - 10 osób na miejsce. Następne co do popularności są: fizjoterapia, elektroradiologia i dietetyka - 7 osób na miejsce oraz położnictwo - 6 osób na miejsce - dodaje Sarosiek.

Jak co roku na większość kierunków na Uniwersytecie Medycznym chętnych do studiowania dziennie jest o wiele więcej niż uczelnia może przyjąć. Przykładowo, indeksy na fizjoterapię otrzyma 99 osób, natomiast poza listą przyjętych znalazło się aż 513 osób. Na analityce medycznej studiować będzie mogło 150 kandydatów, zaś niezakwalifikowanych jest prawie 300. Sytuacja podobnie wygląda w przypadku takich kierunków, jak: pielęgniarstwo - przyjętych zostało 91 osób, natomiast 248 znalazło się pod kreską, a także techniki dentystyczne - dostało się 28 osób, niezakwalifikowanych jest blisko 250.

Ale ci, dla których zabrakło miejsc na studiach dziennych, będą mogli zapisać się na studia płatne:
- 11 sierpnia ruszy następny etap rekrutacji – rejestracja na studia niestacjonarne na kierunkach: lekarski, lekarsko-dentystyczny, farmacja, analityka medyczna i kosmetologia - tłumaczy Sarosiek.

Tego samego dnia ruszy także nabór na studia drugiego stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1833 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39