Uniwersytet Medyczny w Białymstoku nagrodzony za efektywność

2020.07.20 10:38
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku na 23. miejscu w rankingu Perspektyw 2020. Za efektywność w pozyskiwaniu pieniędzy na badania i rozwój trafił na 3. miejsce.
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku nagrodzony za efektywność
Fot: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
Ranking Perspektyw obejmuje uczelnie akademickie

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku utrzymał 23. pozycję w Polsce wśród najlepszych uczelni w kraju w rankingu Perspektyw 2020. Ponadto UMB znalazł się na 3 miejscu w Polsce pod względem efektywności w pozyskiwaniu pieniędzy na badania i rozwój.

Warto też zwrócić uwagę na warunki kształcenia – w tej kategorii UMB uplasował się na 14 pozycji w Polsce. Wśród najlepszych uczelni patentujących swoje wynalazki za granicą UMB znalazł się w pierwszej 20-ce. Jak powiedział JM. Rektor UMB – prof. dr hab. Adam Krętowski - cieszy miejsce naszej Alma Mater w merytorycznych kategoriach efektywności naukowej i pozyskiwania pieniędzy na badania, bo taka jest przyjęta długofalowa strategia rozwoju Uczelni. Utrzymane podobnie jak w zeszłym roku 23 miejsce w kraju wśród wszystkich Uczelni Akademickich mobilizuje społeczność UMB do jeszcze większego wysiłku, nie tylko na polu naukowym, ale także umiędzynarodowienia, promocji i wizerunku.

Ranking Perspektyw obejmuje uczelnie akademickie (publiczne oraz niepubliczne), które posiadają co najmniej jedno uprawnienie do nadawania stopnia doktora oraz posiadają min. 200 studentów studiów stacjonarnych. W Rankingu uwzględniono uczelnie, które miały minimum dwa roczniki absolwentów.

Angelika Dorf
angelika.dorf@bialystokonline.pl

1318 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39