Uniwersytet Medyczny w Białymstoku organizuje dzień otwarty

2022.05.10 16:11
Podczas dnia otwartego przyszli studenci będą mogli nie tylko zapoznać się z kierunkami, ale także m.in. zwiedzić piwnice Pałacu Branickich.
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku organizuje dzień otwarty
Fot: Adrian Giereś

W środę (11.05) Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB) organizuje dzień otwarty. Wszyscy zainteresowani, w tym przyszli studenci będą mogli poznać kierunki uczelni czy warunki rekrutacji w jednym miejscu i o jednym czasie.

- W trakcie Dnia Otwartego czynne będzie również Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, w którym oprócz dawnej apteki można obejrzeć szpital polowy, gabinet okulistyczny i gabinet ginekologiczny a także zwiedzić piwnice Pałacu Branickich - zachęca Marcin Tomkiel, rzecznik pasowy UMB.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział m.in. w warsztatach: szycia chirurgicznego, stomatologicznych, wykonywania i oglądania preparatów mikroskopowych, rozpoznawania surowców roślinnych po smaku i zapachu. Można będzie nauczyć się jak wykonywać masaż ciała, jak zdrowo się odżywiać, czy też spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy. Nie zabraknie także badań profilaktycznych.

Szczegóły wydarzenia: Dzień Otwarty Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

680 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39