POLECAMY
We wtorek (4.11) Uniwersytet w Białymstoku podpisał porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Islam Negeri Maulana Malik Ibrahim w Malang.
Z indonezyjskiej uczelni do Białegostoku porozumienie przyjechali podpisać prof. Mudjia Rahardjo oraz Al Basyura Basnur. Udział w spotkaniu wziął również Dyrektor Dyplomacji Publicznej MSZ Indonezji oraz Bambang Prihartadi, Charge d'Affaires Ambasady Indonezji w Polsce. Współpraca pomiędzy uczelniami będzie skupiała się na wdrażaniu wspólnych programów edukacyjnych, prowadzeniu badań oraz wymianie naukowców, nauczycieli akademickich i studentów. Goście, którzy przybyli z Indonezji uczestniczyli również w Polsko-Indonezyjskim Dialogu Międzykulturowym i Międzywyznaniowym pt. "Youth in intercultural and interfaith dialogue: perspectives, opportunities and challenges", który odbywał się na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UwB.
Justyna Kozicka
24@bialystokonline.pl
Aktualności 2026.06.23 16:10
Kultura i Rozrywka 2026.06.23 16:00
Kultura i Rozrywka 2026.06.23 14:00
Aktualności 2026.06.23 13:50
Aktualności 2026.06.23 13:27
Biznes 2026.06.23 13:00
Nauka 2026.06.23 12:36
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji