Uniwersytet Zdrowego Seniora: 50 białostoczan zaczęło naukę

2018.10.09 10:17
Udowadniają, że nauka jest dla wszystkich i kształcenie się nie ma wiekowych limitów. Kolejni starsi mieszkańcy Białegostoku zaczęli naukę na Uniwersytecie Zdrowego Seniora.
Uniwersytet Zdrowego Seniora: 50 białostoczan zaczęło naukę
Fot: pixabay.com

Ruszyła kolejna, 6. już, edycja projektu Uniwersytet Zdrowego Seniora. W roku akademickim 2018/2019 słuchaczami UZS będzie 50 mieszkańców Białegostoku, którzy ukończyli 60. rok życia. Starsi żacy spotkają się 2 razy w miesiącu. Za naukę płacić nie muszą.

W ramach zajęć, prowadzonych przez pracowników i studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, będzie można m.in. zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, prawidłowego pomiaru poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego. Nie zabraknie także wiedzy o podstawowych regułach higieny emisji głosu, profilaktyki chorób nowotworowych oraz chorób układu krążenia.

Podczas pięciu poprzednich edycji projektu absolwentami zostało 240 mieszkańców Białegostoku i okolicznych miejscowości. Najstarszy student miał 91 lat.

Przedsięwzięcie, którego celem jest przede wszystkim poszerzanie wiedzy o zdrowiu u osób powyżej 60. roku życia, organizują Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Stowarzyszenie "Pro Salute" oraz Urząd Miejski w Białymstoku.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

912 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39