Uniwersytet Zdrowego Seniora - kolejna edycja. Rusza rekrutacja

2023.09.11 07:13
Już od wtorku (12.09) można się rejestrować na jedenastą edycję Uniwersytetu Zdrowego Seniora. Rokrocznie inicjatywa cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców naszego regionu.
Uniwersytet Zdrowego Seniora - kolejna edycja. Rusza rekrutacja
Fot: pixabay.com

We wtorek od godz. 8.15 w Sekretariacie Zakładu Zintegrowanej Opieki Medycznej UMB (pokój nr 111) przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 7a u dr Joanny Fiłon, koordynatora projektu odbędą się zapisy na Uniwersytet Zdrowego Seniora. Co roku cieszy się dużą popularnością.

Studentem UZD może zostać każdy mieszkaniec Białegostoku i okolic, który ukończył 60 lat. Nauka jest darmowa,  a zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu.

Inicjatywa ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia i postaw prozdrowotnych, poszerzanie wiedzy w dziedzinie opieki medycznej poprawiającej jakość życia ludzi w podeszłym wieku i wykorzystanie nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia. Do tego seniorzy mają okazję dowiedzieć się więcej o lekach i suplementach diety, a także o farmakoekonomii w chorobach u ludzi w podeszłym wieku. Poza tym zajęcia są doskonałym sposobem, by przeciwdziałać samotności i aktywizować osoby starsze.

W trakcie zajęć, które są prowadzone przez pracowników Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, seniorzy mogą dowiedzieć się więcej m.in. o udzielaniu pierwszej pomocy, pomiarach poziomu cukru we krwi, ciśnieniu tętniczym, dbania o swoje strony głosowe, czy profilaktyce chorób nowotworowych i chorób układu krążenia.

W poprzednich edycjach absolwentami Uniwersytetu Zdrowego Seniora zostało 490 mieszkańców Białegostoku i okolic. Bez wątpienia ciekawostką jest to, że najstarszy student miał 91 lat.

Nauka jest całkowicie darmowa. Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń.

Redakcja
24@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
931 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39