Up To Date Festival 2019. Znamy kolejnych artystów, którzy wystąpią na imprezie

2019.03.15 12:50
Przed nami 10. edycja Up To Date Festival. Organizatorzy ogłosili kolejną, sporą grupę artystów, którzy wystąpią na festiwalowych scenach.
Up To Date Festival 2019. Znamy kolejnych artystów, którzy wystąpią na imprezie
Fot: Grzegorz Chuczun
Up To Date Festival

Kto wystąpi na festiwalu?

Pulę ogłoszonych artystów otwiera nie kto inny jak Sokół, który w Białymstoku zaprezentuje materiał ze swojej solowej płyty, będącej jedną z najbardziej niecodziennych i wyczekiwanych solowych premier tego roku. W Białymstoku pojawi się także IC3PEAK, rosyjska opowieść muzyczna z gatunku horroru stworzona prze Nastyę Kreslinę i Nicka Kostyleva - artystów audiowizualnych mieszkających w Moskwie.

Na festiwalowych scenach zobaczymy także: Lone b2b Special Request, czyli nowy alias Paula Woolforda, ikony muzyki house i techno, Ceephax Acid Crew live z praktycznie niekończącym się sznurem perkusyjnych automatów i syntezatorów i Sega Bodega live, jeden z najbardziej innowacyjnych twórców muzyki elektronicznej.

Do Białegostoku powracają również: Dopplereffekt - jeden z najbardziej tajemniczych, ekscytujących i konsekwentnych wyzwań w muzyce elektronicznej, Legowelt - który w Białymstoku wystąpi zagra na żywo jako GLADIO Live - czyli pod jednym ze swoich najbardziej rozpoznawalnych artystycznych pseudonimów z początków XXI wieku i Umwelt - ma na swoim koncie ponad czterdzieści wydawnictw, co czyni go jednym z najbardziej płodnych producentów muzycznych na elektronicznej mapie Francji.

Na tegorocznym Up To Date Festival usłyszymy także Milenę Głowacką, producentkę i performerkę mieszkającą na co dzień w Rejkiawiku. Po tym, jak prezentowała swoją muzykę np. w berlińskim Tresorze czy Corsica Studios w Londynie, przyszedł czas na Białystok, gdzie zagra m.in. utwory ze swojego debiutanckiego winyla: "Immensity" wydanego przez label Delirio.

Desroi live to kolejny z dziś ogłoszonych artystów. Jego narracja należy do ciekawszych w prezentowanym gatunku muzycznym, a działania wydają się być podporządkowane pewnej artystycznej, modernistycznej wizji o bardzo określonej strukturze. Listę zaprezentowanych dziś artystów zamyka Mike Parker, prawdziwy weteran muzyki techno, działający na scenie od ponad 20 lat. W tym czasie wielokrotnie udowodnił w jak bardzo oryginalny i niepowtarzalny sposób można interpretować muzykę techno. Ta unikatowość okazała się decydująca i przyniosła mu światową rozpoznawalność. Teraz będziemy mogli przekonać się o tym osobiście w pierwszy wrześniowy weekend w Białymstoku.

Ogłoszeni artyści dołączyli tym samym do zaprezentowanych już Anthony'ego Linella & Ali'ego Demirela z projektem "Winter Ashes" oraz Roberta Henke z projektem "Lumière III", którzy w czwartek (5 września) podczas koncertu otwarcia rozpoczną 10. edycję festiwalu.

Oto komplet ogłoszonych do tej pory artystów 10. edycji Up To Date Festival: Sokół, IC3PEAK, Lone b2b Special Request, Ceephax Acid Crew live, Sega Bodega live, Umwelt live, Anthony Linell & Ali Demirel - "Winter Ashes", Dopplereffekt live, Legowelt pres. Gladio live, Milena Głowacka live, Desroi live, Mike Parker i Robert Henke - "Lumière III".

10-lecie Up To Date Festival

Tegoroczna edycja jest dziesiątą w historii działań białostockiej ekipy tworzonej przez lokalnych aktywistów, którzy każdego roku wkładają ogromny wysiłek w to, aby powoływać do życia prawdziwie artystyczną i oddaną dźwiękowym poszukiwaniom przestrzeń. Up To Date Festival to platforma łącząca muzykę z innymi dziedzinami sztuki. Odbywa się rokrocznie w Białymstoku, w samym sercu północno-wschodniej Polski. Każdego roku UTDF odwiedza ok. 8000 gości, zaś wydarzenia festiwalowe mają swoje miejsce w tak różnorodnych przestrzeniach, jak choćby stadion miejski w Białymstoku, Opera i Filharmonia Podlaska czy Pałac Branickich.

W ciągu dekady na festiwalowych scenach wystąpiło ponad 500 artystów. Filmy promocyjne nie tylko obejrzały miliony widzów, ale także wielokrotnie je nagradzano. Łącznie Festiwal ma już na swoim koncie kilkadziesiąt wyróżnień, nominacji i nagród. Okrzyknięty został także najciekawiej promującym się wydarzeniem.

Festiwal od samego początku napędza miłość do muzyki, kultury i ludzi. Dziś może on poszczycić się jednym z największych zapleczy najlepszych wolontariuszy na świecie. Festiwalowa rodzina ciągle się jednak powiększa - od kilku lat o seniorów, których kilkuset zdecydowało się na własnej skórze poznać kulturę młodych. A młodzi nie pozostali im dłużni, wysłali bowiem ok. 2000 pocztówek w ramach akcji "Wyślij pocztówkę do babci".

Dziesięć lat Up To Date Festival to także sztuka, w tym sztuka uliczna - murale, wystawy, instalacje czy marka Pozdro Techno i najmłodsze dziecko białostockiej ekipy o już ugruntowanej pozycji, czyli Pozdro Techno Sound System. UTDF to dziś marka rozpoznawalna nie tylko w całej Polsce, ale i dostrzegana poza granicami kraju.

Cztery dni zamiast dwóch

Po raz pierwszy w swojej historii Up To Date Festival będzie trwał nie dwa, lecz cztery dni. Rozpocznie się w czwartek (5 września), a zakończy w niedzielę (8 września). Dwa dni na stadionie miejskim uzupełniono tym samym o czwartkowy koncert otwarcia i jeden dodatkowy dzień z muzyką w stolicy Podlasia.

Koncert otwarcia to występy dwóch artystów. 10. edycję Up To Date Festival audiowizualnym występem rozpocznie Anthony Linell & Ali Demirel displays Winter Ashes. Po nim na scenie pojawi się Robert Henke z projektem Lumière III. Oba koncerty w nowej lokalizacji, dotąd nie kojarzonej z Festiwalem.

Można już kupować bilety i karnety. Karnety Full w pierwszej, limitowanej puli kosztują 289 zł. Upoważniają do wstępu na wszystkie wydarzenia festiwalowe, w tym koncert otwarcia.

Sprzedaż biletów online odbywa się na: www.biletomat.pl, www.going.pl i www.empikbilety.pl.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1609 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39