Up To Date Festival 2020. Pierwsi artyści ogłoszeni

2020.03.12 12:43
Już po raz 11 stolica Podlasia przemieni się w miasto rozbrzmiewające wyszukaną elektroniką i niebanalnym hip-hopem. Podobnie jak przed rokiem festiwalowy weekend trwał będzie 4 dni - od czwartku do niedzieli (3-6.09).
Up To Date Festival 2020. Pierwsi artyści ogłoszeni
Fot: Grzegorz Chuczun

Festiwalowa ekipa ogłasza pierwszych artystów. Ma jednak na uwadze sytuację związaną z koronawirusem, a co za tym idzie odwoływanie imprez masowych oraz innych wydarzeń kulturalnych.

Peace, Love, Unity, Respect i muzyka w sercu

- Bacznie obserwujemy rozwój zdarzeń oraz komunikaty, które napływają ze wszystkich stron. Mimo tego, pragniemy podzielić się z Wami planami, które z myślą o nas wszystkich, z totalnej miłości do muzyki i kultury krystalizujemy od dawna. Chcemy przybliżyć Wam efekty naszych tegorocznych działań. Dla nas ten festiwal to nie tylko praca - to nasze życie, dlatego wierzymy w to, że uda się przezwyciężyć trudną sytuacją wobec której stoimy i uda się nam spotkać w pierwszy tydzień września w Białymstoku podczas UTDF 2020 - komentuje Jędrzej Dondziło, dyrektor artystyczny Up To Date Festivalu.

I dodaje: - Tym samym, po raz jedenasty pragniemy zaprezentować Wam pierwszych artystów Up To Date Festival. Po cudownej, X edycji nabraliśmy wiatru w żagle. Ciśniemy dalej. Mamy dla Was sporo nowości i niejedną niespodziankę. Zostajemy przy intensywnej, czterodniowej formule, w ramach której szykujemy więcej wydarzeń niż przed rokiem. Nasze myśli wybiegają jednak dalej niż zazwyczaj. Otacza nas świat, który dostarcza nieskończonych inspiracji i pięknych, budujących zjawisk. Niestety, trawią go jednocześnie zmiany, na które ciężko się godzić i przechodzić obok nich obojętnie. Na niektóre z nich mamy wpływ. Pragniemy, jako Up To Date Festival, ten wpływ wykorzystać, gdyż, naszym zdaniem, współczesne festiwale muzyczne powinny brać większą odpowiedzialność za swoje działania i pełnić rolę daleko wykraczającą poza czysto rozrywkową.

Dtekk podkreśla: - Up To Date Festival będzie jeszcze mocniej odwoływać się do swoich pierwotnych założeń i podkreślać to, skąd się tu wzięliśmy. Mamy wrażenie, że filozofia naszych scen muzycznych wybrzmi wyraźniej niż kiedykolwiek. Cieszymy się, że zawsze byliście tłumnie razem z nami. Tylko i wyłącznie dzięki Waszemu wsparciu UTDF nieustannie rozwija się i ewoluuje, ale pewne wartości pozostają niezmienne. Peace, Love, Unity, Respect i muzyka w sercu.

Rekordowa 10. edycja

Po rekordowej pod każdym względem ubiegłorocznej, 10. edycji festiwalu przyszedł czas, by ponownie przyjrzeć się idei, która legła u podstaw Up To Date Festiwalu i pragnieniu, by ludzie skupiali się bardziej na muzyce, jej przeżywaniu niż na samych nazwiskach i pseudonimach artystów występujących na festiwalowych scenach.

- Chcielibyśmy, aby cała scena muzyczna wyglądała troszeczkę inaczej. Bardzo dużo zastanawiamy się nad tym, jak prowadzić festiwal, jakich artystów dobierać i jak ich przedstawiać, żeby ludzie skupiali się bardziej na muzyce niż na nazwiskach. Dlatego cała nasza droga festiwalowa wygląda nieco inaczej niż w przypadku innych, nieco większych imprez - mówi Jędrzej Dondziło, dyrektor artystyczny Up To Date Festivalu.

Beats. Stage by Burn Energy Drink

Uważni obserwatorzy mogli zauważyć, że każda z festiwalowych scen ma jasno określoną filozofię i drogę, którą podąża, a artyści dobierani są w określony sposób. Czasami poprzez filtr gatunkowy, czasem przez filtr dokonań czy charakteru.

- Na największej scenie Beats. pojawi się Mata i Bedoes, artyści aktualni, więc decyzja była szybka i sprawna. Obok nich ciekawy b2b, tworzony przez dwie postacie pochodzące z różnych światów - to bristolski producent Pinch i legendarny berliński DJ Pete - dodaje Dondziło.

Scena Pozdro Techno

Scena Pozdro Techno jest najbardziej charakterystyczną z festiwalowych scen.

- Techno na Up To Date Festival zawsze było dużą składową programu. W ciągu ostatnich lat techno rządzi sceną muzyki elektronicznej i my jako Up To Date staramy się wyróżnić i skupić na nieco innych, mniej oczywistych wyborach - komentuje Dondziło.

Dlatego piątek na scenie Pozdro Techno przebiegał będzie w rytmie electro. Pojawi się na niej dwóch artystów - Versalife oraz Lake Haze. Oboje zagrają w wersji live.

- Sobota na tej scenie to kontynuacja filozofii prezentowanej przez ostatnie lata, czyli głębiej, do przeżywania, ale i do wytańczenia. Na scenie pojawi się Amandra w wersji live - francuski artysta stacjonujący w Warszawie. Jego brzmienie bardzo wpisuje się w to, co jako festiwal chcemy popularyzować. Drugim artystą tej sceny jest oczekiwany w Polsce od wielu lat ASC - znany ze wspaniałego, głębokiego i przestrzennego techno - dodaje Dondziło.

Centralny Salon Ambientu

Centralny Salon Ambientu jest podsumowaniem tego, co przez cały rok ma miejsce podczas Salonów Ambientu w różnych miastach Polski.

- Zawsze zależy nam na tym, by ten program był wyjątkowy, tak jak wyjątkowe są lokalizacje koncertów w ramach sceny Centralny Salon Ambientu. W tym roku skupiamy się na Pałacu Branickich. Zagra tam uwielbiany nie tylko przez nas Rafael Anton Irisari, który tworzy bardzo intensywną muzykę. Pojawi się również Kali Malone, amerykańska artystka, która stacjonuje w Sztokholmie, której muzyka była bardzo często słuchana w naszym biurze festiwalowym. Chciałbym, abyście sami sprawdzili, co tak naprawdę nas ujęło - kontynuuje Dondziło.

Nowa scena Up To Date Festival - Łomża Jasne Pełne Stage

W 2020 roku po raz pierwszy w programie festiwalu pojawi się scena poświęcona muzyce disco - Łomża Jasne Pełne Stage.

- Radosna, energetyczna atmosfera. Dobre flow - to wszystko będzie na tej scenie miało miejsce, a głównie za sprawą kolektywu Horse Meat Disco - mówi Jędrzej Dondziło.

Podczas tegorocznego Up To Date Festivalu wystąpi także Jakub Janicki, który jest artystą bardzo zróżnicowanym.

- Potrafi tworzyć bardzo ciekawe brzmienia, a jego nowy projekt "Intuitive Mathematics" jest czymś bardzo absorbującym czego będzie się bardzo miło słuchać i co będzie się bardzo miło oglądać - kontynuuje Dondziło.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1007 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39