Up To Date Festival na stadionie. Będzie też nowa lokalizacja i specjalny koncert

2017.06.27 16:42
Około 50 artystów wystąpi podczas Up To Date Festival. Główne sceny zostaną zlokalizowane na krytych parkingach stadionu miejskiego. Impreza odbędzie się 8 i 9 września.
Up To Date Festival na stadionie. Będzie też nowa lokalizacja i specjalny koncert
Fot: Grzegorz Chuczun
Główna festiwalowa lokalizacja to stadion miejski

Poznaliśmy już datę festiwalu i pierwszych artystów tegorocznej edycji imprezy. Tym razem organizatorzy ogłosili wyjątkowy muzyczny projekt z premierą na Up To Date Festival oraz zapowiedzieli kolejne niespodzianki.

O.S.T.R. zagra specjalny koncert

Tegoroczna edycja Up To Date Festival ponownie znalazła się pośród najciekawszych polskich festiwali, na których pojawi się T-Mobile ze swoim wyjątkowym muzycznym projektem Electronic Beats.

Rangę wydarzenia doceniają także występujący na nim artyści, którzy właśnie na białostocki Up To Date planują premierę swoich muzycznych projektów. W tym roku z koncertem - przygotowywanym specjalnie na festiwal - wystąpi O.S.T.R.

- Adam Ostrowski to artysta kompletny. Od kilkunastu lat konsekwentnie podąża w obranym kierunku. Na scenie hiphopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko. Ilość wydanych płyt, zagranych koncertów i opisanych twórczo przeżyć wywołuje zawrót głowy. Jest to jeden z niewielu topowych polskich raperów, z którym jeszcze nie współpracowaliśmy. Mając na względzie wyjątkowość działalności Adama, jak i projektu Electronic Beats, proponujemy jedyny i niepowtarzalny koncert, który O.S.T.R. przygotował specjalnie dla festiwalu Up To Date. Więcej szczegółów tego przedsięwzięcia zdradzimy w nadchodzących tygodniach - mówi Jędrzej Dondziło, dyrektor programowy i główny koordynator Up To Date Festival.

Stadion miejski, Opera i...

W tym roku - podobnie jak w ubiegłym - główne sceny zostaną zlokalizowane na stadionie. Będą to T-Moblile Electronic Beats, Technosoul oraz dwie inne sceny. Jedna z nich zostanie przygotowana we współpracy z instytucją ogólnopolską, która sama zgłosiła taką chęć. Kto nią będzie? To jeszcze tajemnica.

- Cieszymy się z faktu, że Up To Date Festival ponownie odbędzie się na terenie stadionu miejskiego, tym bardziej że festiwalowa przestrzeń ulokowana zostanie w miejscu na co dzień wykorzystywanym do zupełnie innych celów. To dowodzi, że możliwości obiektu są wręcz niewyczerpane - przekonuje prezes spółki Stadion Miejski Adam Popławski.

Podczas imprezy nie zabraknie oczywiście Centralnego Salonu Ambientu, który ponownie odbędzie się w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej. Będzie miał też jeszcze jedną lokalizację. Na razie organizatorzy jej nie zdradzają.

- Czwarty rok tej ciekawej współpracy pomiędzy Festiwalem a Operą pokazuje, że przyjemność i radość z kontaktu ze sztuką może być wynikiem różnych muzycznych działalności, nie zawsze oczywistych dla naszych odbiorców – dodaje Damian Tanajewski, dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej - Europejskiego Centrum Sztuki.

Up To Date Festival to marka

W tym roku organizatorzy festiwalu mogą liczyć na większe dofinansowanie z miejskiej kasy. Będzie to 554 600 zł.

- To daje nam większe możliwości - nie ukrywa Jędrzej Dondziło. - Możemy zaprosić około 50 artystów. Przed rokiem było ich około 40.

- Organizację wydarzeń, których pomysłodawcami są białostoczanie, zawsze chętnie wspieramy - zaznacza wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki. - Gdy widzimy, że impreza się rozwija, przekazujemy wyższą kwotę. Up To Date Festival to marka rozpoznawalna nie tylko w kraju, ale też zagranicą.

Organizatorzy Up To Date Festival mają się czym pochwalić. W zeszłym roku w imprezie uczestniczyło blisko 6,5 tys. osób, w tym 70% spoza naszego regionu. To była pierwsza odsłona festiwalu zlokalizowana na krytych parkingach stadionu miejskiego. Imprezę relacjonowało ponad 100 redakcji z kraju, byli też dziennikarze zagraniczni. Powodzeniem ciszyła się akcja 50+, w ramach której osoby powyżej 50. roku życia mogły uczestniczyć w festiwalu bezpłatnie (skorzystało z takiej możliwości blisko 200 osób). Film "Bagaż życia", który promował festiwal, został nagrodzony przez Klub Twórców Reklamy. Ponadto w plebiscycie Munoludy Up To Date Festival zajął 3. miejsce wśród polskich festiwali. Wyprzedziły go jedynie Open'er i Audioriver.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1173 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39