Up To Date górą. Mimo chłodu, Węglową opanowały tłumy osób

2013.09.21 00:00
Ani jesienna aura, ani długa kolejka do wejścia nie wystraszyły festiwalowej publiczności. To zasługa ciekawego line-up'u, zaskakującej aranżacji magazynowej przestrzeni i pozytywnych emocji, które niesie ze sobą Original Source Up To Date Festival. Za nami pierwszy dzień imprezy.
Up To Date górą. Mimo chłodu, Węglową opanowały tłumy osób
Fot: Anna Dycha
Zeus podczas występu na scenie Hip Hop Tent

Węglowa stała się epicentrum niebanalnego hip hopu, eklektycznej muzyki elektronicznej oraz nieprzewidywalnych form artystycznych.

Tradycyjnie, pomiędzy magazynami stanął duży namiot, w którym prezentowali się artyści hip-hopowi. W piątkowy wieczór na scenie wystąpiła krajowa czołówka - z Małpą, Zeusem i Biszem na czele. W ich twórczości spotykają się dobre, klasyczne bity i bezkompromisowe teksty. Gościem zza granicy była niemiecko-duńska grupa Snowgoons.

Energetyczne występy rozgrzały publikę, niemniej warto było zaopatrzyć się w ciepłe swetry, kurtki z kapturami i kalosze.

Scenę Stan Skupienia (leżaki i czerwone kotary) otworzył Jacaszek, kompozytor i producent muzyki elektroakustycznej, łączący dźwięki preparowane elektronicznie z żywym instrumentarium. Na Węglowej zabrzmiały więc nawet szpinet, rodzaj klawesynu, i klarnet! Artysta promował bowiem znakomicie przyjęty na Zachodzie album "Glimmer". Z kolei scena Home Sweet Home (książki, półki, oldschoolowe fotele) przyciągnęła fanów brzmień klubowych.

W sobotę pojawią się dwie nowe sceny - Technosoul (w miejscu Stanu Skupienia) i Beats. Wystąpią m.in. DAS EFX, Munchi, DJ Krome & Mr Time, Eprom Live oraz wielu innych artystów z Polski i całego świata. Wejście na teren festiwalu od godz. 19.30.

Pamiętajcie też, że ulice Węglowa oraz ul. Siedleckiego, Fabryczna oraz Wąska do ich skrzyżowania z ul. Mierosławskiego zostaną wyłączone z ruchu samochodowego od godziny 18 do 3. Zakaz ten nie dotyczy rowerów i pieszych, a także pojazdów kołowych należących do mieszkańców.

Portal BiałystokOnline.pl patronuje imprezie.

Program: Original Source Up To Date Festival

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1273 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39