Uratował mężczyznę z płonącego mieszkania. Wcześniej pomógł tonącemu

2016.08.14 19:55
Policjant z Zambrowa uratował 53-latka z płonącego mieszkania. Zdarzenie miało miejsce w sobotę (13.08).
Uratował mężczyznę z płonącego mieszkania. Wcześniej pomógł tonącemu
Fot: KWP Białystok

Funkcjonariusz, w patrolu razem z kolegą z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zambrowskiej komendy policji, otrzymał sygnał o wydobywającym się dymie z okna mieszkania w bloku na terenie jednego z miejskich osiedli.

Na miejscu policjanci zauważyli gęsty dym wydobywający się spod zamkniętych drzwi. Wezwali straż pożarną i pogotowie. Gdy ustalili, że wewnątrz przebywa mężczyzna, niezwłocznie podjęli próbę wyważenia drzwi, które niestety były zablokowane. Policjanci postanowili więc wejść przez okno. Jeden z funkcjonariuszy z dachu radiowozu wskoczył na parapet, wyważył okno, dostając się w ten sposób do środka i odblokował drzwi mieszkania.

Wewnątrz wśród gęstego zadymienia policjanci dostrzegli leżącą osobę oraz wydobywające się z kuchni płomienie. Natychmiast ewakuowali nieprzytomnego mężczyznę, a następnie odcięli dopływ gazu i ugasili ogień. Po udzieleniu pierwszej pomocy przekazali mężczyznę pogotowiu ratunkowemu.

Wcześniej, podczas uroczystości związanych z obchodami 97. rocznicy polskiej policji, jeden z policjantów został wyróżniony przez wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego za inny bohaterski czyn. Uratował tonącego mężczyznę.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1177 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39