POLECAMY
Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Białymstoku otrzymała imię Stanisława Staszica. Podczas uroczystej mszy o godzinie 9.00 nowy sztandar uczelni poświęcił Biskup białostocki i gdański - Jakub.
W ramach uroczystości przewidziano seminarium zatytułowane "Myśl polityczna i filozoficzna Stanisława Staszica". Seminarium otworzyła prof. dr hab. Barbara Kudrycka - rektor WSAP-u. Posłuchać będzie można wykładów m.in profesora dr hab. Jacka Juiusza Jadackiego "O poglądach filozoficznych Stanisława Staszica" a także wiele innych. Oprócz seminariów w Katedrze Białostockiej odbędzie się również koncert "Msza koronacyjna C - dur" W. A Mozarta w wykonaniu chóru WSAP z udziałem muzyków Opery i Filharmonii Podlaskiej pod dyrekcją Anny Olszewskiej. Mszą świętą z udziałem księdza biskupa Edwarda Ozorowskiego zakończone zostaną obchody dzisiejszych uroczystości.
Kultura i Rozrywka 2026.06.11 17:00
Aktualności 2026.06.11 16:40
Biznes 2026.06.11 14:00
Kultura i Rozrywka 2026.06.11 13:57
Drogówka 2026.06.11 13:00
Aktualności 2026.06.11 12:15
Zdrowie 2026.06.11 12:00
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji