Urząd Pracy: Nie rejestruj się jako bezrobotny, koronawirusa zdiagnozują każdemu

2020.03.27 17:07
Nawet osoby nieubezpieczone diagnozowane są bezpłatnie w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem. Urząd Pracy w Białymstoku nie chce przyjmować bezrobotnych w swoim budynku.
Urząd Pracy: Nie rejestruj się jako bezrobotny, koronawirusa zdiagnozują każdemu
Fot: pixabay.com
Bezrobotny bez dostępu do internetu nie jest mile widziany w urzędzie pracy

12 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że każda, nawet nieubezpieczona osoba będzie diagnozowana bezpłatnie w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku postanowił wykorzystać tę informację do tego, by interesanci nie przychodzili do jego siedziby.

- "W związku z powyższym proszę o rozważenie tej informacji i powstrzymanie się od rejestracji w Powiatowym Urzędzie Pracy w Białymstoku w celu uzyskania uprawnienia do korzystania z ubezpieczenia zdrowotnego" - czytamy na stronie internetowej urzędu pracy.

W przypadku, gdy większość instytucji apelowała o załatwianie niezbędnych spraw przez internet w sposób łatwy i przejrzysty, tak w tym przypadku uzyskanie ubezpieczenia zdrowotnego niesie za sobą wiele komplikacji.

- "Jednocześnie informuję, iż osoby ubiegające się o nadanie statusu bezrobotnego lub poszukującego pracy mogą złożyć wniosek w postaci elektronicznej do właściwego powiatowego urzędu pracy za pośrednictwem strony https://www.praca.gov.pl" - czytamy dalej.

Nie dość, że nie każda osoba poszukująca pracy i chcąca korzystać z ubezpieczenia zdrowotnego ma dostęp do internetu, to jeszcze nie jest mile widziana w PUP.

Z zamieszczonego komunikatu wynika, że osoby nieubezpieczone będą bezpłatnie diagnozowane pod kątem COVID-19. Jednak nie ma informacji o tym, ze osoby bezrobotne, nieubezpieczone, niezarejestrowane w urzędzie pracy nie skorzystają z innych usług medycznych nie związanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Angelika Dorf
24@bialystokonline.pl

1636 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39