Urzędnicy będą zachęcać do brania paragonów

2014.01.24 00:00
Pod hasłem "Nie bądź jeleń, weź paragon" w całym kraju ruszyła kolejna, zimowa edycja akcji "Weź paragon", w ramach której kontrolerzy skarbowi będą sprawdzać ewidencjonowanie sprzedaży na kasach fiskalnych. Akcja potrwa do 2 marca.
Urzędnicy będą zachęcać do brania paragonów
Fot: sxc.hu

- Jednym z celów akcji jest przypomnienie o obowiązku wydawania paragonów przy każdej transakcji. Ma to duże znaczenie nie tylko dla kupującego, dla którego paragon jest podstawowym dowodem zakupu, umożliwiającym ewentualną reklamację, ale również dla wszystkich podatników. Żądając od sprzedawcy paragonu, wspieramy uczciwą konkurencję oraz przyczyniamy się do zwalczania szarej strefy - wyjaśnia rzecznika Ministerstwa Finansów Wiesława Dróżdż.

W ramach akcji inspektorzy będą sprawdzać, czy handlowcy i świadczący usługi ewidencjonują sprzedaż na kasach fiskalnych. Jednocześnie będą przypominać o obowiązku wydawania paragonów przy każdej transakcji. Pracownicy podlaskiej skarbówki będą prowadzić działania informacyjne i edukacyjne także wśród dzieci i młodzieży. Będą dla nich organizowane specjalne spotkania na obozach zimowych, konkursy i wystawy.

W przeprowadzenie akcji na terenie naszego województwa zaangażowani są pracownicy Urzędu Kontroli Skarbowej oraz Izby Skarbowej w Białymstoku, a także podlaskich urzędów skarbowych.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1039 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39