POLECAMY
Już obowiązuje opracowywany przez kilka miesięcy kodeks etyki urzędniczej naszego magistratu.
- On jest po to, by uzmysłowić pracownikom najważniejsze sprawy, na które powinni zwrócić uwagę - o dokumencie mówi szef magistratu, prezydent Tadeusz Truskolaski. Kodeks ma 22 punktów. W ich świetle urzędnicy mają m.in. przedkładać dobro publiczne nad własny interes, nie powinni wykonywać innych działań, które mogą wpływać na ich stronniczość, czy nosić stosowny ubiór, czyli chociażby unikać szortów i odkrytych ramion. - Kodeks był opracowany przez urzędników, dla urzędników - dodawał Truskolaski. Wszystkie zapisane w nim punkty były wspólnie konsultowane przez pracowników magistratu. Nad ich przestrzeganiem ma czuwać powołana do czasu zakończenia bieżącej kadencji 26-osobowa komisja.
E.S.
24@bialystokonline.pl
Aktualności 19:49
Kultura i Rozrywka 18:00
Kultura i Rozrywka 15:00
Sport 14:30
Sport 14:00
Kultura i Rozrywka 13:54
Zdrowie 13:00
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji