Usiłowanie zabójstwa przy ul. Swobodnej. Sprawcom grozi dożywocie

2012.10.11 00:00
Okładali mężczyznę kołkami i metalowymi pałkami, by go zabić. Na szczęście w ostatniej chwili ktoś zainterweniował. Białostocka prokuratura trzem bandytom postawiła zarzuty. Grozi im dożywocie.
Usiłowanie zabójstwa przy ul. Swobodnej. Sprawcom grozi dożywocie
Fot: sxc.hu

Do brutalnego zdarzenia doszło 22 kwietniu tego roku w Białymstoku, w rejonie ulicy Swobodnej. Tam trzej młodzi mężczyźni usiłowali dokonać zabójstwa.

Mieli drewniane kołki i metalowe przedmioty przypominające kije baseballowe. Uderzali pokrzywdzonego w głowę, klatkę piersiową oraz w lewą rękę. Lista obrażeń jakich doznał jest długa: złamanie podstawy czaszki, krwiak podtwardówkowy, masywny obrzęk mózgu i móżdżku, wielomiejscowe złamanie kości nosa i złamania żeber "powodujące ostrą niewydolność krążenia i oddychania, skutkującą ustaniem funkcji życiowych pokrzywdzonego, które to obrażenia stanowiły ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu" - podał rzecznik prasowy prokuratury.

Tylko dzięki interwencji osób trzecich i skutecznym czynnościom resuscytacyjnych mężczyzna przeżył.

Prokuratura Rejonowa Białystok-Północ właśnie skierowała do Sądu Okręgowego w Białymstoku akt oskarżenia. Trzej mężczyźni będą sądzeni za usiłowanie zabójstwa.

Są tymczasowo aresztowani. Za zarzucane im przestępstwo grozi maksymalnie kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1178 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39