Usłysz i zobacz swoje dziecko! Terapiobus odwiedzi Białystok

2021.09.19 10:26
Wiele osób bagatelizuje problemy natury psychicznej. Kampania "Terapia to nie wstyd" ma więc na celu odczarować podejścia Polaków do psychoterapii czy pomocy psychologa. Terapiobus w tym celu odwiedzi Białystok.
Usłysz i zobacz swoje dziecko! Terapiobus odwiedzi Białystok
Fot: Terapia to NIE WSTYD /fb
Terapiobus w Rzeszowie

"Usłysz i zobacz swoje dziecko!"

W poniedziałek (20.09) Terapiobus odwiedzi Białystok, gdzie będzie można skorzystać z bezpłatnych porad psychologicznych, rozdawać materiały edukacyjne i promować profilaktykę zdrowia psychicznego.

- Nasze hasło na ten rok to "Usłysz i zobacz swoje dziecko!" w ramach, którego promujemy świadome 15 minut każdego dnia z dzieckiem. Każda osoba zainteresowana akcją będzie mogła przyjść i otrzymać bezpłatne wsparcie psychologiczne od jednego z lokalnych specjalistów - przekazują organizatorzy.

Czas pandemii niestety bardzo niekorzystnie wpłynął na ilość okaleczeń oraz samobójstw wśród dzieci i młodzieży. To pokazuje, jak rodzice mało wiedzą o swoich dzieciach.

Tegoroczna akcja ma na celu m.in.:
- przeciwdziałanie samobójstwom dzieci i młodzieży;
- uświadomienie dorosłym, jakie zachowania są przyczyną występowania w dorosłym życiu min: lęku przed odrzuceniem, lęku przed bliskością, lęku przed samotnością, niskiego poczucia własnej wartości czy braku samoakceptacji;
- zwrócenie uwagi dorosłym jak bardzo dziecko potrzebuje ich uwagi – jak dzisiejsze przytulenie dziecka ma wpływ na jego przyszłość, relacje z innymi ludźmi;
- zwrócenie uwagi dorosłym, jak ważny jest czas dany dziecku, pokazanie czym jest jakościowo spędzony czas;
- stop alienacji rodzicielskiej – zwrócenie uwagi na problem wykorzystywania dziecka w trakcie rozstania – jako "karty przetargowej".

Terapia to NIE WSTYD

10 września w Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom wystartowała II edycja kampanii
"Terapia to NIE WSTYD", która ma na celu odczarowanie podejścia Polaków do psychoterapii, zmianę przekonań na temat korzystania z pomocy psychologa i psychoterapeuty.

- W tamtym roku powołaliśmy do życia pierwszego w Polsce Terapiobusa, który udzielał darmowego wsparcia psychologicznego w miastach w całym kraju. Od listopada do marca zorganizowaliśmy również bezpłatną pomoc psychologiczną online zrzeszając psychologów i terapeutów z całej Polski! Odzew był niesamowity, pokazał nam jak bardzo takie inicjatywy są potrzebne. Wiemy, że nie każdy może sobie finansowo pozwolić na psychoterapię, dlatego właśnie powstała kampania - tłumaczą.

Terapiobus w tym roku start tras miał na Placu Defilad w Warszawie. Kolejne przystanki to Kielce, Rzeszów, Łódź i Białystok.

Na białostockim Rynku Kościuszki, Terapiobus będzie dostępny 20 września w godzinach 11.00-18.00.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

923 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39