Ustrzel raka z RAKa. Charytatywne zawody strzeleckie

2017.03.31 11:27
W sobotę (1.04) odbędą się zawody strzeleckie, podczas których będzie można wesprzeć hospicjum "Dom Opatrzności Bożej". Swoich sił będzie mógł spróbować każdy.
Ustrzel raka z RAKa. Charytatywne zawody strzeleckie
Fot: Klub Strzelecki LOK Grot

Klub Strzelecki LOK Grot Białystok to amatorska jednostka podległa Podlaskiemu Zarządowi Wojewódzkiemu Ligi Obrony Kraju w Białymstoku. Jako swój główny cel klub wymienia wszechstronny rozwój kultury fizycznej, a szczególnie upowszechnienie dyscyplin sportu zaliczonych do strzelectwa sportowego, praktycznego oraz sportów obronnych i militarnych. Chodzi też o kształtowanie postaw patriotycznych i proobronnych, upowszechnienie tradycji i historii polskiego oręża. Od 2002 r. klub posiada licencję Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Obecnie trenerem jest Wojciech Multon - wielokrotny medalista mistrzostw Polski, uczestnik mistrzostw Europy i Świata.

Zawody strzeleckie odbywają się tam regularnie, w pierwszą sobotę miesiąca. Tym razem będą jednak wyjątkowe. Do standardowych konkurencji dołączy nowa - charytatywna. Dochód z niej wesprze hospicjum "Dom Opatrzności Bożej".

- Zamiast tradycyjnej tarczy, pojawi się wizerunek raka - symbol choroby nowotworowej. Zawodnicy będą do niego strzelali m.in. z polskiego pistoletu maszynowego P-63 o nazwie "RAK" - mówi Anna Kożan z Klubu Strzeleckiego LOK Grot.

Kwietniowe Podlaskie Zawody Strzeleckie zostaną rozegrane na strzelnicy "Hubertus" przy ul. Produkcyjnej 113. Rozpoczną się o godz. 9.00.

Osoby, które nie biorą udziału w zawodach, ale chciałyby wesprzeć akcję charytatywną, będą miały taką możliwość. Organizatorzy zapraszają zainteresowanych o godz. 12.00 - wtedy to planowane jest wystąpienie prezesa Hospicjum Tadeusza Borowskiego-Beszty, który przedstawi działalność placówki. Następnie każda osoba, która nie bierze udziału w zawodach, zostanie wstępnie przeszkolona z zakresu bezpiecznego posługiwania się bronią, a później będzie mogła spróbować swoich sił.

Sprawdź: Ustrzel raka z RAKa! Charytatywne zawody strzeleckie

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1524 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39