Utrudnienia w Białymstoku. Remontują nawierzchnie i nie tylko

2023.04.03 08:03
Na ul. Wiewiórczej i Myśliwskiej planowany jest remont nawierzchni na wielu odcinkach. Z kolei na ul. Słonimskiej inwestor prywatny buduje chodnik, przez co mogą występować utrudniania.
Utrudnienia w Białymstoku. Remontują nawierzchnie i nie tylko
Fot: Malwina Witkowska

Od poniedziałku (3.04) do piątku (7.04) na ul. Wiewiórczej w Białymstoku planowany jest remont nawierzchni poszczególnych odcinków ulicy:
- od budynku nr 3 do budynku nr 5 - pas ruchu do jazdy w kierunku ul. Żurawiej;
- od budynku nr 5 do ul. Sokolej - remont nawierzchni na całej szerokości ulicy;
- od ul. Ptasiej do ul. Żurawiej - remont nawierzchni na całej szerokości ulicy.

W związku z planowanymi pracami drogowymi, mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym. Prace te obejmować będą miejscowe lub połówkowe zawężenie jezdni. W poniedziałek planowane jest frezowanie nawierzchni, we wtorek wykonanie warstwy wyrównawczej, w środę regulacja studni, a w czwartek i piątek wykonanie warstwy ścieralnej. Prace będą wykonywane w godz. 7.00-17.00.

Z kolei od wtorku (4.04) na ul. Myśliwskiej, na odcinku od budynku nr 12 do ul. Kuronia, planowany jest remont nawierzchni na całej szerokości ulicy. W związku z tym wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym polegające na miejscowym lub połówkowym zawężeniu jezdni. Prace drogowe potrwają do 7 kwietnia do godz. 17.00.

To nie wszystkie utrudnienia w Białymstoku. Aktualnie na ul. Słonimskiej, na odcinku od ul. Szczyglej (od istniejącego chodnika) do ronda Korony Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego występują utrudnienia w ruchu polegające na miejscowym zawężeniu jezdni. Prace drogowe rozpoczęły się tuż za rondem i postępować będą w kierunku ul. Szczyglej. Są one związane z budową chodnika przez inwestora prywatnego, po lewej stronie jezdni, jadąc w kierunku centrum miasta. Prace mają potrwać do 12 maja.

Ponadto w dniach 3-4 kwietnia od godz. 19.00 do godz. 2.00, wystąpią utrudnienia w ruchu na ul. Słonimskiej i ul. Pałacowej. Polegać one będą na miejscowym zawężeniu jezdni w związku z wymianą opraw oświetleniowych latarni ulicznych. Oświetlenie wyłączane będzie pojedynczo, w miejscu gdzie aktualnie odbywać się będą prace.

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych termin występowania wszystkich powyższych utrudnień może ulec zmianie.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1291 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39