Uwaga rodzice - rusza nabór do przedszkoli i klas pierwszych

2018.03.01 07:19
W czwartek (1.03) rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli oraz klas pierwszych. Rodzice mają kilka dni na zgłoszenie swojej pociechy do danej placówki.
Uwaga rodzice - rusza nabór do przedszkoli i klas pierwszych
Fot: pixabay.com

W tym roku miasto Białystok przygotowało ok. 8,5 tys. miejsc w 60 przedszkolach publicznych i 1210 miejsc w 49 oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych. Dodatkowo także 670 – w 8 przedszkolach niepublicznych.

Do przedszkola mogą być przyjęte dzieci, które ukończyły 2,5 roku (rocznik 2016). Rodzice, którzy nie mieszkają w Białymstoku, a chcą by ich pociechy uczęszczały do tutejszych placówek, mogą starać się o przyjęcie po zakończeniu rekrutacji (jeżeli zostaną jeszcze wolne miejsca).

W tym roku do pierwszych klas będą przyjmowane dzieci z dwóch roczników 2011 i 2012. Naukę muszą rozpocząć 7–latki. Z kolei, jeśli dziecko korzystało w poprzednim roku szkolnym z wychowania przedszkolnego albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole, to może zostać pierwszakiem w wieku 6 lat.

Do 9 marca rodzice mają czas na złożenie wniosków o przyjęcie ich pociech do poszczególnych przedszkoli oraz szkół. Rekrutacja do wszystkich placówek odbywa się z wykorzystaniem systemu informatycznego (www.nabor.um.bialystok.pl). Wniosek o przyjęcie dziecka można wypełnić za pośrednictwem strony internetowej. Następnie należy go wydrukować, podpisać i złożyć w szkole lub przedszkolu.

O tym, kto zakwalifikował się do wybranego przedszkola, dowiemy się 27 marca o godz. 15.00. Z kolei listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do pierwszych klas zostaną podane 28 marca.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1076 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39