Uwiecznili magię Podlasia. Poziom prac przewyższał ubiegłoroczne

2016.12.21 14:45
Fotografowali Podlasie - jego przyrodę, zwierzęta, architekturę. Kolejny konkurs fotograficzny "Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa" zakończył się.
Uwiecznili magię Podlasia. Poziom prac przewyższał ubiegłoroczne
Fot: Sławomir Kotara
Zwycięska praca autorstwa Sławomira Kotary

Rozstrzygnięto 12. już konkurs fotograficzny "Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa". W tym roku zgłosiły się 53 osoby, które nadesłały około 150 fotografii. Uczestnicy byli się z całej Polski, ale przeważały osoby z naszego regionu.

W głównej mierze Podlasie kojarzone jest z przyrodą - Puszczą Białowieską, Puszczą Knyszyńską, rozlewiskami Biebrzy i Narwi, zwierzętami, ale też m.in. z piękną architekturą drewnianą. Niektóre nadesłane fotografie wyraźnie nawiązywały do prac Wiktora Wołkowa, ujęciem tematu, formą i klimatem, ale były też nowoczesne w formie, graficzne fotografie.

Zdjęcia oceniało jury złożone z profesjonalnych fotografików, miłośników Podlasia i jednocześnie przyjaciół Wiktora Wołkowa, patrona konkursu: Bożeny Walencik, Tomasza Kłosowskiego i Jarosława Chyry.

- Poziom nadesłanych prac przewyższa zdjęcia ubiegłoroczne. Cieszy fakt, że chcą Państwo uwieczniać zarówno etnograficzne Podlasie, jak i te współczesne - powiedział podczas otwarcia Tomasz Kłosowski.

- Cieszę się, że ten konkurs jest konsekwentnie realizowany, że się rozwija, że macie Państwo gdzie pokazywać swoje prace - dodał Jarosław Chyra.

Komisja, po obradach, przyznała I nagrodę Sławomirowi Kotarze z Mińska Mazowieckiego, II - Beacie Wilczyńskiej ze Studzianek, III - Krystynie Berndt z Bydgoszczy, a także kilka wyróżnień.

Wystawę zdjęć pokonkursowych można oglądać w Muzeum Białoruskim w Hajnówce do jesieni 2017 r.

Konkurs odbył się pod patronatem BiałystokOnline.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1515 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39