V Bieg Mikołajkowy. Rywalizowali, by wesprzeć bezdomne kociaki

2021.12.20 11:08
W niedzielę (19.12), na stadionie lekkoatletycznym w Białymstoku, odbyła się V odsłona Biegu Mikołajkowego. Na liście startowej znalazło się w sumie prawie 250 uczestników. Dorośli biegacze mieli do pokonania dystans 5 km.
Fot: Katarzyna Safarewicz

Za nami kolejna edycja świątecznego biegu o charakterze familijnym. W poprzednich latach impreza wpisywała się w oficjalne wydarzenia Miasta Białegostoku pn. "Zapalenie Światełek na Choince Miejskiej" oraz akcję "Przedsiębiorcy Dzieciom", a specjalnym gościem bywał najprawdziwszy Joulupukki, czyli święty Mikołaj z Rovaniemi w Finlandii. Niestety tym razem pandemia pokrzyżowała plany i terminarz wydarzenia uległ zmianie.

Tegoroczny bieg odbył się pod hasłem "Świąteczna paczka dla bezdomnego kociaka". Uczestnicy zawodów, poprzez swój udział w imprezie, pomogli zwierzętom, którymi opiekuje się Fundacja Kotkowo. Na rzecz tej organizacji powędrowało 5 zł z każdej opłaty startowej.

V Bieg Mikołajkowy już tradycyjnie został zorganizowany na stadionie lekkoatletycznym. Dzieci rywalizowały na dystansach 100 m, 400 m i 800 m, natomiast zmagania główne toczyły się na trasie liczącej 5 km.

Wśród mężczyzn zwyciężył Andrzej Leończuk (00:16:37), który na mecie zameldował się przed Kamilem Kłosowskim (00:17:44) i Petrasem Pranckunasem (00:18:02). Jeżeli chodzi o klasyfikację kobiet, to tu wygrała Paulina Łapińska (00:19:12). 2. miejsce zajęła Julita Bielawiec (00:20:53), a na najniższym stopniu podium znalazła się Dorota Siemieniuk (00:21:36).